Články - 07.02.2021 11:06

Nútene striedal v tretej štvrtine. Dôvodom bol pozitívny test

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Pandémia je pre všetky športové ligy novou záležitosťou, pohľad na ňu je naprieč súťažami nejednotný a občas nemajú jasno ani v rámci konkrétnej súťaže. Na vlastnej koži to spoznal hviezdny basketbalista Kevin Durant, ktorý bol z palubovky stiahnutý počas stretnutia jeho Brooklynu s Torontom. V zápase, v ktorom nemal hrať, pobudol v hre devätnásť minút, nahádzal osem bodov a pridal šesť doskokov a päť asistencií.

Vedenie newyorského mužstva pred zápasom informovalo, že opora prišla do kontaktu s osobou, ktorá má nejednoznačný výsledok testu na Covid-19. NBA rozhodla, že zápas musí preventívne vynechať, avšak krátko pred úvodným rozskokom názor zmenila. Napriek neistnej situácii 32-ročný Američan mohol do diania naskočiť. Medzičasom kompetentní viedli diskusie o jeho probléme a rozhodli, že vydaný verdikt bol nesprávny, Brooklyn preto v úvode tretej štvrtiny informovali, že zvyšok zápasu nesmie dohrať.

Durantovi nepomohlo ani to, že sa pred stretnutím stihol nechať otestovať a výsledok bol negatívny. Po letnom prekonaní vírusu navyše má v tele protilátky a na papieri mohol byť len ťažko čistejší. Na to však už basketbalový protokol neprihliada a hráča pravdepodobne pošle do karantény. Nets už proti tomu podali odvolanie a veria, že bizarná situácia nevyústi dlhodobou absenciou.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora