Články - 08.03.2021 19:37

To najlepšie z 320-bodového Zápasu hviezd NBA

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Dejiskom NBA All Star Game bola tretí raz v histórii Atlanta a sily si tentoraz zmerali tímy, ktoré poskladal LeBron James a Kevin Durant. Fanúšikovia sa rozhodne nenudili a v súčte bolo nahádzaných 320 bodov. Úspešnejší bol tím LeBrona, z ktorého radov vyšiel aj MVP večera. Najväčší kus pozornosti si ukrojil grécky obor Giannis Antetokounmpo, na klubovej úrovni hájaci farby Millwaukee Bucks. Po jeho boku v žltom drese hral aj Curry či Dončić, kým Duranta dopĺňal napríklad Irving, Harden či LaVine.

Popri samotnom exhibičnom zápase prebiehala aj smečiarska súťaž, v rámci ktorej najefektnejšie kúsky predviedol Afernee Simons z Portlandu. Najlepším trojkovým strelcom Zápasu hviezd bol Stephen Curry z Golden State, pričom fanúšikom pripravil poriadnu drámu a výhru na svoju stranu strhol posledným streleckým pokusom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa NBA (@nba)

Pre pandemickú situáciu, hralo sa bez divákov no v State Farm Arene boli nainštalované obrazovky, na ktorých mohli pripojení fanúšikovia nájsť samých seba a prejaviť basketbalistom svoju podporu. Tí sa rozhodne činili. Už prvá štvrtina skončila vedením 40:39 v prospech Teamu LeBron a hody pokračovali naďalej. Honoru bodovo najbohatšieho zápasu sa však večer nepriblížil. Ešte o čosi viac to padalo v roku 2019 a v ročníkoch 2016 či 2017 si pamätáme aj večery s 196 respektíve 192 bodmi na konte víťazného mužstva.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora