Články - 02.04.2021 17:54

Dráma pri lete Utahu. Lietadlo prešlo kŕdľom vtákov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Veľmi nepríjemný zážitok majú za sebou basketbalisti Utahu Jazz. Tí prežívajú výborné výsledkové obdobie a vyhrievajú sa na čele Západnej konferencie NBA. Nerozhodila ich ani obrovská nepríjemnosť po ceste na zápas v Memphise. Ich lietadlo muselo núdzovo pristáť v Salt Lake City a viacerí členovia tímu neskrývali zhrozenie. Boeing sa totiž zrazil s niekoľkými vtákmi a jeden z nich spôsobil problémy s ľavým motorom.

Detailnejšie informácie priniesla stanica ESPN, podľa ktorej sa náhle ozval silný úder a s ním bol viditeľný akýsi záblesk pri motore lietadla. Všetkých pasažierov tento moment vystrašil na smrť a s hrôzou prežívali momenty, keď sa pilot nútene rozhodol k pristátiu na inom letisku. Jazz dali pomerne rýchlo vedieť, že napriek hroznému zážitku sú všetci v poriadku, nik sa nezranil. Samotní basketbalisti sa po chvíli sami hlásili cez svoje sociálne siete, prevažne stručnými a nábožensky ladenými slovami vďaky.

Nepríjemnosť ich však nevykoľajila natoľko, aby sa nedokázali skoncentrovať na ďalšie ligové vystúpenie. Nad domácim Memphisom vyhrali 111:107 a zaznamenali tak svoje siedme víťazstvo v rade.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora