Články - 04.04.2021 10:51

Kevin Durant dostal vysokú pokutu za urážanie herca

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Športovec by mal byť vzorom aj pri správaní sa na sociálnych sieťach. Tento predpoklad zastáva väčšina profesionálnych športových klubov a na vlastnej koži to spoznal basketbalista Kevin Durant. Zamestnávateľ sa vrátil k jeho rok starej konverzácii s hercom Michaelom Rapaportom, pri ktorej bol hráč Brooklynu Nets veľmi arogantný a používal pritom mimoriadne nevhodný slovník.

Päťdesiatnik prežil svoje najslávnejšie obdobie v 90. rokoch a celkom si zahral vo viac ako 60 snímkach, objavil sa aj v seriáloch ako Prison Break, Priatelia či Teória veľkého tresku. V utorok sa s verejnosťou podelil o konverzáciu s Durantom, ktorá bola prešpikovaná vulgarizmami a urážkami zo strany basketbalistu. To vyhodnotila NBA ako neprijateľné a hoci nešlo práve o aktualitu, vymerala za to pokutu vo výške 50 tisíc dolárov.

Ešte pred jej zaplatením sa za prešľap Kevin Durant ospravedlnil, hoci pomerne alibistickým spôsobom. Napísal, že sa na verejnosti tak prezentovať nechce a je nerád, že fanúšikovia takéto niečo od neho videli. Samotný finančný postih pritom preňho rozhodne likvidačné následky mať nebude. Beží mu totiž štvorročný kontrakt, ktorým si ročne zarobí v priemere 41 miliónov dolárov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora