Články - 15.04.2021 21:36

LeBron spoznal svoju animovanú podobu. Je skôr sklamaním

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hrano-animovaný film Space Jam v roku 1996 slávil veľký úspech a basketbalový zápas Michaela Jordana s kreslenými postavičkami Looney Tunes zo štúdia Warner Bros sa stal priam kultovým. Dokonca natoľko, že sa po 25 rokoch dočká novej verzie. Hviezdu NBA z 90. rokov nahradí obrovská hviezda súčasných paluboviek LeBron James, pričom na rozdiel od svojho predchodcu dostane animovanú podobu. Space Jam: New Legacy už má svoju prvú upútavku, ktorá odhalila napríklad aj to, ako bude hviezda LA Lakers vyzerať. Na sociálnych sieťach vyvolal trochu nespokojné reakcie.

Dej bude do veľkej miery nadväzovať na svoj pôvodný diel. To Bugs, Duffy či Tweety prostredníctvom basketbalového zápasu bojovali proti mimozemšťanom o to, aby pre nich nemuseli pracovať v nefungujúcom zábavnom parku. Teraz sa nepriateľ vráti a nestarnúcim postavičkám má pomôcť draftová jednotka z roku 2003, ktorá bude mať sama o motiváciu postarané. Premiéry sa toto spracovanie dostane v lete, no malú ochutnávku tvorca ponúkol už teraz. Pozýva pritom asi na najepickejší basketbalový zápas, ktorý sa kedy hral naprieč všetkým galaxiami a jeho súčasťou bude aj King LeBron.

Ako je už z traileru zrejmé, James na moment preberie animovanú podobu a grafik sa veru nepretrhol. V dobe, kedy sa animácia dá spraviť s autenticitou ťažko odlíšiteľnou od reality, jeho charakter v tomto ohľade trošku zaspal dobu. To neušlo pozornosti kritickým fanúšikom, no v dnešnej dobe sociálnych sietí človek neunikne kritike, pokiaľ robí čokoľvek. V prípade basketbalovej hviezdy bolo zámerom z neho spraviť milú kreslenú postavičku, ktorá sa v zápase opäť premení na jedného z najlepších basketbalistov všetkých čias.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora