Články - 21.04.2021 08:49

Rotácia zostavy sa nepripúšťa. Spurs s pokutou za nenasadenie hviezd

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube
San Antonio Spurs

Basketbalový tréner Gregg Popovich je zástancom rotácie zostavy, pričom nik si nesmie byť stopercentne istý svojou pozíciou. Pre to však má pramalé pochopenie vedenie NBA. V nedeľnom zápase jeho Spurs na palubovke Phoenixu nechal na lavičke DeMara DeRozana, Pattyho Millsa či Jakoba Poeltla, no mužstvo napriek tomu vyhralo výsledkom 111:85. Liga však vyhodnotila zostavu ako príliš slabú a San Antoniu vymerala pokutu 25 tisíc dolárov.

NBA dlhší čas bojuje proti šetreniu a nenasadzovaniu opôr, čo vysvetľuje ústretovosťou voči fanúšikom. Tí majú v každom jednom zápase mať možnosť vidieť to najlepšie, čím jednotlivé mužstvá disponujú. Voľno pre tri opory v jeden večer preto považuje za porušenie pomerne kuriózneho pravidla. Nič na tom nemení ani fakt, že San Antonio zápas nevypustilo a vyhralo ho presvedčivým rozdielom 26 bodov.

Vidieť za tým treba aj rebéliu klubov, ktoré dávajú najavo svoju nespokojnosť s neupratanou a zlepenou sezónou. NBA podľa nich chce nasilu vytvoriť dojem, že sa sezóna 2020/21 napriek pandémii plnohodnotne odohrala a hráči sú zotročení pre tento zámer, nehľadiac na ich fyzické a psychické zdravie. Intenzívne o tom hovorili hráči Toronta Raptors, ktoré bolo len nedávno potrestané rovnakou pokutou, ako San Antonio.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora