Články - 10.05.2021 11:07

Som najlepším rozohrávačom NBA, povedal a vyrovnal rekord ligy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Medzi ústredné postavy tohtosezónnej NBA patrí rozhodne Russell Westbrook. Washingtonský rozohrávač púta veľkú pozornosť a po minuloročnej neúčasti v play-off sú tentoraz postupové miestenky o čosi bližšie. Pri tom všetkom 32-ročný basketbalista prepisuje individuálne štatistiky, dostal sa na spoluprvé miesto v počte kariérnych triple double a je otázkou krátkeho času, kedy sa v tejto štatistike osamostatní. Na konte ich už má 181, rovnako ako Oscar Robertson, ktorý v 60. až 70. rokoch žiaril vo farbách Cincinnati respektíve Milwaukee. Pozornosť pritom púta aj odvážnymi vyhláseniami a nedávno sa nechal počuť, že na jeho poste niet lepšieho hráča.

Svoje kvality pred americkými novinármi opísal ako schopnosť byť v správny čas na správnom mieste. Keď tak spraví, volí riešenia, ktoré smerujú k čo najjednoduchšiemu zisku bodov. "Ak mám byť úprimný, cítim, že som najlepším rozohrávačom ligy, pretože som schopný robiť veci, ktoré nedokáže nik iný," skonštatoval na margo svojich tohtosezónnych úspechov. Tie sú v štatistikách zapísané ako priemer 22 bodov na zápas a k nim aj 11 doskokov a 11 asistencií.

Rekord vyrovnávajúcim zápasom bola výhra jeho Washingtonu Wizards proti Indiane Pacers 133:132 po predĺžení, pri ktorej Westbrook nahádzal 33 bodov. Na mieste pritom bola spomienka na legendárneho Robertsona, ku ktorému súčasná hviezda stručne skonštatovala: "Ak by som s ním hovoril, poďakoval by som mu za postavenie scény." Dramatické víťazstvo po predĺžení znamenalo pre mužstvo posun na deviate miesto tabuľky Východnej konferencie. Na rozdiel od minulých sezón, aj to zaručuje účasť vo vyraďovacej fáze, a to v šestnásťfinálovom predkole. Pri aktuálnych pozíciách by to znamenalo sériu proti Bostonu Celtics.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora