Články - 20.06.2021 11:03

Hviezdny Durant mal priveľkú nohu. Nets vyradil tesný prešľap

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hviezdami nabitý tím Brooklynu Nets neprenikne do konferenčného finále tohtoročného play-off NBA. V dramatickom sedemzápasovom boji bolo nad ich sily Milwaukee, no vyradené mužstvo bude ešte nejaký čas mrzieť zopár centimetrov zo záveru riadnej hracej doby. Trojkovým zásahom mohli rozhodnúť o svojom víťazstve a postupe, avšak hviezdny Kevin Durant sa dopustil prešľapu na perimetri a jeho kôs tak znamenal "len" vyrovnanie na 109:109. V hre sa tak pokračovalo a v extratime ukázal viac síl súper, ktorý v základnej časti kotvil na treťom mieste, o pozíciu nižšie ako Brooklyn, a nazbieral o dva body menej.

Nets sa museli zaobísť bez zraneného Kyrieho Irvinga, no spoluhráčom sa s jeho absenciou dlho darilo vysporiadať najmä vďaka ďalším dvom hviezdam. Durant sa predviedol 48 nahádzanými bodmi, Harden 22. Na štyridsaťbodovú métu sa v tomto rozhodujúcom súboji dostal aj hosťujúci Giannis Antetokounmpo. Brooklyn počas prvého polčasu viedol aj desaťbodovým rozdielom, no o náskok prišiel a cez prestávku viedli Bucks. Kľúčový moment prišiel dve sekundy pred koncom, keď mali Brooklynčania k dispozícii posledný útok štvrtej štvrtiny. Durant sa otočil okolo brániaceho Tuckera a trafil presne. Prstami sa však dotýkal čiary a jeho pokus bol preto počítaný iba za dva body. Namiesto kritiky však treba najmä vyzdvihnúť, že "KD" takúto strelu vôbec trafil.

"Chýbal nám možno kúsok šťastia, aby sme si predĺžili sezónu. Treba im však zložiť poklonu. Majú skvelý tím, ktorý to môže dotiahnuť až k titulu," zložil súperovi poklonu Kevin Durant. Oba tímy sa pritom z titulu v lige tešili naposledy v 70. rokoch a usilovali o ukončenie dlhého čakania. Zoznam najlepšieho kvarteta tímov v prebiehajúcej sezóne sa skompletizuje v noci z nedele na pondelok. Kým na západe bude hrať Phoenix proti LA Clippers, vo východnej vetve Milwaukee doplní lepší z dvojice Atlanta - Philadelphia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora