Inter zvládol v Bratislave prvý finálový krok proti Komárnu

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: sita, huste.tv

1. zápas finále, sobota 06.05.2017, 17:59
BK Inter Bratislava
75:70
(18:28, 26:19, 14:9, 17:14)
MBK Rieker Komárno
TH: 16/10 - 23/18, fauly: 20 - 19, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Zubák, Tomašovič a Pipíška. Stav série - 1:0

BK Inter Bratislava:

R. Rančík 25 (3 trojky), Barač 15, Nuhanovič 11, Vlahovič 4, Bílik 0 (Walker 12, Mrviš 8, Kozlík 0)

MBK Rieker Komárno:

Tomič 18, V. Djordjevič 16, Langston 13, Halada 9 (3 trojky), Vido 8 (B. Bojanovský 6, Kuffa, Cobb a P. Petrovský po 0)

Bratislavský Inter sa vo finále play-off Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy mužov 2016/2017 ujal vedenia nad Komárnom 1:0. "Žlto-čierni" v sobotňajšom prvom zápase na vlastnej palubovke zdolali tradičného rivala 75:70, keď po nevydarenej prvej štvrtine (18:28) otočili vývoj vo svoj prospech v druhom polčase. Streleckým lídrom víťazného mužstva bol s 25 bodmi Radoslav Rančík. Druhý diel série hranej na štyri víťazstvá je na programe v stredu 10. mája od 18.00 h v Komárne. Kým MBK Rieker Com Therm bojuje o druhý titul v klubovej histórii, Inter ich má v zbierke už tri v histórii samostatného Slovenska.