Niké SBL - 10.05.2017 13:45

Séria sa sťahuje do Komárna. Dostane sa Inter do trháku?

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: basketliga.sk, huste.tv

Finálová séria medzi Interom a Komárnom sa presúva na juh Slovenska, kde je na programe zápas č. 2. Podarí sa zverencom trénera Richarda Ďuriša udržať domácu neporaziteľnosť v play off alebo sa dostane bratislavský celok hneď v úvode do trháku?

Prvá finálová bitka naznačila, že nás čaká zaujímavé vyvrcholenie sezóny. Komárno malo výborný vstup do zápasu, ale potom sa dostali k slovu hráči Interu. Tímy sa striedali vo vedeniach, dlho boli v miernej výhode "obuvníci". "Žlto-čierni" však zabrali v defenzíve, v druhom polčase pustili súpera len k 23 bodom. V štvrtej štvrtine viedli aj rozdielom dvanástich bodov, ale Komárno takmer dokonalo obrat v zápase. Výhru pre domácich napokon potvrdil Radoslav Rančík. Teraz sa bude hrať v Komárne, kde ešte žiaden celok v tohtoročnom play off nezvíťazil. Inter zatiaľ drží svojho finálového súpera na nulu, vo všetkých doterajších vzájomných zápasov totiž dokázal zvíťaziť.

Komárno si musí dávať pozor na fauly, hlavne v priestore pod košom totiž nemohli hrať tak, ako sú zvyknutí. Súper na čele s 25-bodovým Radoslavom Rančíkom ich o dve lopty preskákal, pridal sa k nemu aj William Walker s 12 bodmi.

Inter lepšie strieľal za dva body, Komárno za tri body. "Žlto-čierni" síce mali o dve doskočené lopty menej, ale z tohto priestoru vyťažili o dvanásť bodov viac ako ich súper. Na víťazstve zverencov Olivera Vidina sa podieľala významne aj lavička, ktorá zaznamenala dvadsať bodov. "Obuvníci" musia znížiť počet stratených lôpt, ich súper ich v tomto ukazovateli vytrestal 15 bodmi.

Vladimír Ambrozek

Vladimír Ambrozek

Viac článkov od autora