Niké SBL - 13.05.2017 12:55

Inter sa chce priblížiť k titulu, Komárno získať prvý bod

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: basketliga.sk, huste.tv

Po dvoch finálových zápasoch HUSTE.tv Eurovia SBL play off vedie Inter nad Komárnom v sérii už 2:0. Na programe je v sobotu tretí zápas, ktorý môže v mnohom napovedať o ďalšom vývoji série. Podarí sa "žlto-čiernym" natiahnuť víťazné ťaženie alebo sa "obuvníci" konečne dočkajú triumfu?

Stretnutia medzi Interom a Komárnom majú zatiaľ vo finále veľmi podobný priebeh. Potvrdilo sa to aj v druhom súboji série na palubovke "obuvníkov". Zverenci trénera Richarda Ďuriša opäť začali výborne, rýchlo si vytvorili dvojciferný náskok a dlho boli vo vedení. Inter sa však nevzdával, postupnými krokmi sa dostával späť do stretnutia. Obrat prišiel v záverečnej štvrtine, lepšia úspešnosť streľby zabezpečila "žlto-čiernym" druhý finálový bod. Komárno naproti tomu prišlo o domácu neporaziteľnosť v play off a druhýkrát za sebou im ušiel zápas v samotnej koncovke. Séria je zatiaľ vyrovnaná, o výsledkoch rozhodujú najmenšie detaily. 

Finálové súboje zatiaľ rozhodujú hráči z rotácie, Inter sa totiž v priemere môže opierať o približne dvadsať bodov. Komárňanská lavička musí vystúpiť zo svojho tieňa, ak chce pomýšľať na zisk majstrovského titulu.
 Rozdiel bol síce len dvojbodový, ale strelecké ukazovatele hovoria jasnou rečou. Komárno malo až o osemnásť streleckých pokusov viac, ale z tohto faktu nevyťažili viac bodov ako ich súper. Z čiary trestných hodov zahodili až päť pokusov (z toho jeden úmyselne), zatiaľ čo Inter minul len jednu strelu v tejto štatistike. Nič na konečnom výsledku nezmenil ani dominantný rozdiel v priestore pod košom, lavička Interu totiž zaznamenala o trinásť bodov viac ako tá komárňanská.

Vladimír Ambrozek

Vladimír Ambrozek

Viac článkov od autora