Niké SBL - 17.05.2017 14:45

Spoznáme majstra? Komárno o prežitie, Inter o titul

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: basketliga.sk, huste.tv

V najkratšom možnom čase môžu basketbalisti Interu Bratislava rozhodnúť o osude finálovej série s Komárnom. Zverenci trénera Olivera Vidina totiž vedú už 3:0 na zápasy a prípadný triumf na palubovke vicemajstra im prinesie štvrtý majstrovský titul v ére samostatnosti. Dokráčajú "žlto-čierni" k štvrtému finálovému bodu alebo si "obuvníci" vynútia predĺženie série?

retí finálový zápas, tretia dráma v rade s víťazným koncom pre Inter. O nesmiernej vyrovnanosti tejto série svedčí fakt, že rozdiel šiestich bodov z tretieho duelu Interu s Komárnom bol najvyšším v celej sérii. Súboj na Pasienkoch bol opäť peknou reklamou na basketbal, tímy bojovali vo vysokom nasadení a diváci sa dočkali vyššieho počtu bodov. "Žlto-čierni" mali vedenie vo svojich rukách počas takmer celého priebehu, ale Komárno dotieralo až do záverečných momentov. Pre Interom tak stojí prvá šanca na ukončenie finále, u Komárna zase prvá šanca na predĺženie účinkovania o majstrovskú trofej. 

Komárno musí obzvlášť zabrať hlavne v produkcii podkošových hráčov. Trojica Bojanovský, Kuffa a Langston sa v treťom finálovom zápase postarala len o 19 bodov svojho tímu. Inter naproti tomu s Nuhanovičom, Rančíkom a Walkerom zaznamenal 36 bodov. 

V prvom rade rozhodla o výsledku zápasu úspešnosť streľby. Inter mal síce o päť percent lepšiu efektivitu v streľbe, ale oproti Komárnu spotreboval o štrnásť pokusov menej. "Obuvníci" boli paradoxne lepší vo veľkej väčšine štatistických ukazovateľov - straty, body spod koša, body po druhých šanciach, body po stratách a body z lavičky, ale trojková streľba im nevychádzala podľa predstáv.

Vladimír Ambrozek

Vladimír Ambrozek

Viac článkov od autora