SBL - 07.11.2017 13:04

Kapitáni Rančík a Sedmák nominovali prvých hráčov na zápas hviezd SBL

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Kapitáni tímov nadchádzajúceho zápasu hviezd slovenskej basketbalovej extraligy Eurovia SBL Radoslav Rančík a Peter Sedmák nominovali prvých účastníkov exhibície.

Tohtoročný formát kopíruje zmeny v severoamerickej NBA - proti sebe sa postavia dve družstvá, ktorých sedem hráčov si vyberú spomenutí kapitáni. Nebudú pritom limitovaní klubovou príslušnosťou, každý klub však môže poskytnúť iba jedného hráča. Zvyšných dvoch doplní redakcia basketliga.sk.

Pivot Interu Bratislava Rančík ako prvého draftoval Slovinca Bobana Tomiča z Komárna. "Vybral som si ho kvôli tomu, že je hráčom, ktorý dokáže dobre riešiť situácie. Celkovo sa mi páči jeho hra, vie čítať kompletne celé ihrisko. Dokáže dať trojku, preniknúť a je solídny v obrane. Podľa mňa je to jeden z najlepších rozohrávačov v našej lige,“ vysvetlil svoje rozhodnutie Rančík. "Je to pre mňa pocta, že si ma taký basketbalista ako Rado vybral ako prvého hráča. Vždy je fajn byť súčasťou All Star zápasu. Teším sa už a verím, že to bude pekný basketbalový deň," povedal Tomič pre oficiálny web súťaže basketliga.sk.

Kapitán druhého mužstva Sedmák z KB Košice si za prvú voľbu zvolil Rančíkovho spoluhráča Alexandra Vlahoviča. "Je to hlavný rozohrávač Interu. Jeho tím je po prvej štvrtine základnej časti zaslúžene na prvom mieste, preto si ako ich dirigent zaslúži byť súčasťou All Star Game,“ uviedol Sedmák. Dvadsaťsedemročný srbský rozohrávač neskrýval z nominácie radosť: "Veľmi ma to potešilo, som z toho šťastný. Prečo? Pretože nie som typický hráč na All Star, neviem dávať šialené smeče alebo vyskakovať nejako vysoko, ale kapitán tímu ocenil moju hru. To je pre mňa veľmi dôležité, pretože ľudia pozerajú na iné veci. Hneď som akceptoval jeho ponuku. Je to môj 'srbský človek', hovorí totiž lepšie ako mnoho Srbov. Ide o veľkú poctu a určite ho nemienim sklamať.“

Exhibičná šou je na programe v sobotu 16. decembra 2017 od 18.00 h v bratislavskej Hant aréne.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.