SBL - 18.11.2017 19:45

Banícke derby pre Prievidzu. Handlovú zmietla o 31 bodov

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

13. kolo, sobota 18.11.2017, 18:00
BC Prievidza
BC Prievidza
101:70
(21:15, 35:20, 20:20, 25:15)
MBK Handlová
MBK Handlová
TH: 33/27 – 8/8, Fauly: 16 – 24, Trojky: 8 – 4, Rozhodovali: Zubák, Karniš, Holländer

BC Prievidza:

Martin 19, Wisseh 17, Smith 16, Sitton 9, Bílik 8 (Musil 12, Voss 9, Jašš 4, Horváth 3, Mokráň a Zorvan po 2, Pondela 0)

MBK Handlová:

Tyus 16, Gabrič 13, J. Djordjevič a Štefek po 12, Landenbergue 6 (Dolník 5, Zejak 4, Haviar 2, Dratva a Mátych 0)

Ryan Pannone, tréner Prievidze: "Bol to jeden z našich najlepších zápasov v tejto sezóne. Chlapci hrali veľmi dobre, dodržiavali herný plán aj v ofenzíve, aj v defenzíve. V tejto sezóne sme mali nejaké problémy s druhými polčasmi, kedy sme do nich nastupovali bez energie. V tomto zápase sme ale zahrali s energiou aj v druhom polčase, kolektívne, nesebecky. Pekný výkon to bol hlavne od našich dvoch vysokých hráčov Smitha a Martina, čo je veľmi dôležité preto, aby sme ukázali, že našou silnou stránkou nie je len streľba zvonku. Videl som veľké zlepšenie v dnešnom zápase. Som rád, že po ťažkom zápase v Komárne, ktorý sme prehrali po predĺžení, sme tento zvládli. Handlová je dobrý tím na čele s výborným trénerom. Taktiež som rád, že sme toto stretnutie zvládli aj bez Rodneyho Glasgowa."
Jarquez Smith, hráč Prievidze: "Odohrali sme veľmi dobrý zápas aj v útoku, aj v obrane. Chcem sa aj poďakovať divákom, svojou energiou nás hnali dopredu."
Krunoslav Krajnovič, tréner Handlovej: "V prvom rade, chcel by som poďakovať prievidzským divákom za pekné privítanie. V druhom rade, gratulujem Prievidzi k zaslúženému víťazstvu. My sme nehrali absolútne nič. Treba povedať, že momentálne na Prievidzu nemáme. Príde aj k určitým zmenám v tíme. Nemám na mysli hráčske kvality, ale hlavne spôsob rozmýšľania niektorých hráčov, ktorý nie je profesionálny, ani basketbalový."
Adam Štefek, hráč Handlovej: "V prvom polčase sme vôbec nereagovali na ich agresívnu defenzívu. Mali sme veľa strát, nerozumeli sme si v útoku. Trafili sme pár ťažkých striel, ale to na domácich nestačilo. Zápas sa zlomil 16-bodovou šnúrou Prievidze. Nevedeli sme na to reagovať. Zahrali sme veľmi zle v obrane, inkasovali sme 101 bodov. Som však rád, že sa hralo v takejto úžasnej atmosfére."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.