SBL - 18.11.2017 20:15

Karlovka padla v Svite. Mohutný záver na body nestačil

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

13. kolo, sobota 18.11.2017, 18:00
BK Svit
BK Svit
85:77
(25:22, 23:10, 19:19, 18:26)
VŠEMvs Karlovka
VŠEMvs Karlovka
TH: 33/25 – 18/14, Fauly: 18 – 27, Trojky: 4 – 11, Rozhodovali: Lukáč, Karnay, Špirka

BK Svit:

Avramovič 27, Lošonský 18, Ivelja 12, Jackson 8, Ivan 0 (Davis 11, Walton 6, Galata 3)

VŠEMvs Karlovka:

Abrhám a Vido po 18, Hlivák 14, Kuffa 5, Podhorský 4 (Hašan a Kožár po 9, Bolek a Mäsiar 0)

Michal Madzin, tréner Svitu: "Je to pre nás ohromne dôležité víťazstvo. Klobúk dolu pred výkonom Karlovky, bojovali do konca. To, že sa Karlovka dokázala vrátiť do zápasu, bolo mnohokrát ovplyvnené našimi rozhodnutiami, či už v obrane, alebo v útoku. Na to si musíme dať v budúcnosti pozor. V každom prípade sme šťastní, že sme videli niektorých hráčov opäť v dresoch, to je pre nás momentálne najdôležitejšie. Ideme trénovať, dať sa dokopy, aby sme boli o desať dní lepší."
Pavol Lošonský, hráč Svitu: "Veľmi ťažko sa mi hodnotí. Pozitívnou správou je, že som mohol odohrať nejaké minúty. Taktiež sa na ihrisko vrátil spoluhráč Davis, konečne nás bolo viac. Do zápasu sme tak mohli dať väčšiu energiu, vystriedať hráčov. Momentálne máme desať dní, aby sme sa vyzdraveli a dostali sa do starých koľají. S výhrou sme spokojní, ale musíme sa znovu dostať do tréningového procesu a zapracovať na chybách, ktoré sme urobili."
Peter Ivanovič, tréner Karlovky: "Zápas sa rozhodol v druhej štvrtine, keď išli domáci cez nás. V druhom polčase sme urobili strašne veľa chýb na obrannom doskoku. V určitých momentoch sme dostali body z druhej šance. Ukázali sme charakter, dokázali sme sa vrátiť do zápasu, ale nestačilo to. Musíme sa vyvarovať chýb v zápase, aby sme dokázali vyhrať."
Dalibor Hlivák, hráč Karlovky: "Prišli sme do Svitu s tým, že ideme vyhrať. Do zápasu sme dali maximum. Urobili sme veľa chýb v obrane, domáci to natiahli už v prvom polčase na dvadsať bodov. Vedeli sme to ešte stiahnuť, ale na konci zápasu nám dochádzali sily. Faulovali sme, domáci dokázali premeniť trestné hody a už nebolo jednoduché vrátiť sa do zápasu."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.