SBL - 29.11.2017 20:00

Šláger kola košickí Býci zvládli. Zdolali Levických Patriotov

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

14. kolo, streda 29.11.2017, 18:00
KB Košice
KB Košice
102:83
(37:19, 22:20, 23:25, 20:19)
BK Levickí Patrioti
BK Levickí Patrioti
TH: 18/16 - 11/7, Fauly: 17 - 20, Trojky: 14 - 12, Rozhodovali: Zubák, Šarišský, Mlynarčík

KB Košice:

Pilčevič 22, Marič 19, Stamenkovič 18, Fletcher 14, Körner 10 (Sedmák 14, Baldovský 4)

BK Levickí Patrioti:

Vašl 24, Krajčovič 11, Smith 9, Bachan 8, Bojanovský 0 (Žiak 17, Kurbas 7, Sims 6)

Richard Leško, asistent trénera Košíc: "Myslím si, že obzvlášť z našej strany to bol veľmi dobrý zápas. Veľa krásnych akcií, veľa bodov a víťazstvo zostalo doma. Som veľmi rád, že sme to kontrolovali po celých štyridsať minút, aj keď Levice sa nevzdávali a v druhom polčase znížili. Na vážnejší kontakt sme ich však našťastie nepustili."
Stanislav Baldovský, hráč Košíc: "Levice boli oslabené o dvoch kľúčových hráčov Djuriča a Petaniho, ale to nič nemení na našom dobrom výkone. Z našej strany je super, že sme dosiahli stovku. V druhom polčase sme však nehrali to, čo sme si povedali. Strácali sme tam ľahko body a púšťali sme ich do protiútokov. Vybrali sme si však oddychový čas a potom sme to dotiahli do úspešného konca."
Teo Hojč, tréner Levíc: "Bál som sa takéhoto zápasu. Počas desaťdňovej prestávky sme totiž nemali šancu trénovať päť na päť. Dvaja hráči sú zranení, traja boli v reprezentácii. To boli objektívne dôvody toho, že môj tím nehral na takej úrovni, ako obvykle. Príprava nebola ideálna. Treba však povedať aj to, že Košice majú veľkú kvalitu a ak hráme takto, tak ich poraziť nemôžeme. Chceli nám vrátiť vysokú prehru z Levíc, to sa im podarilo. Gratulujem tímu i trénerovi Košíc k víťazstvu."
Milan Žiak, hráč Levíc: "Domáci nastúpili veľmi dobre a my sme prvú štvrtinu zaspali. Asi sme ešte boli v autobuse. Košiciam to napadalo a my sme hrali nedôrazne v obrane. Tam sa to rozhodlo."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.