SBL - 06.12.2017 21:30

V košickom šlágri kola víťazstvo Býkov nad Interom

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

16. kolo, streda 06.12.2017, 20:00
KB Košice
KB Košice
92:82
(24:21, 19:13, 28:28, 21:20)
Inter Bratislava
Inter Bratislava
TH: 34/25 - 14/9, Fauly: 20 - 31, Trojky: 13 - 11, Rozhodovali: Zubák, Kúkelčík, Karniš

KB Košice:

Pilčevič 26, Marič 18, Stamenkovič 17, Körner 12 (V. Djordjevič 9, Sedmák 8, Baldovský 2)

Inter Bratislava:

Baťka 19, Matovič a Vlahovič po 16, Barač 7, Bulatovič 3 (Kozlík a Mrviš po 9, Páleník 3, Grznár 0)

Miljan Čurovič, tréner Košíc: "Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo. Zápas nebol veľmi pekný, ale bolo cítiť jeho dôležitosť a osobne som veľmi rád, že sme ho napokon vyhrali celkom s prehľadom. Bol to súboj dvoch najsilnejších tímov súťaže a obe strany do neho vybehli s obrovskou energiou. Sme radi, že sme potvrdili svoju domácu neporaziteľnosť a zároveň potvrdili pohodu z posledného obdobia."
Richard Körner, hráč Košíc: "Bol to veľmi ťažký zápas a Inter nám nič nedaroval. Svedčí o tom aj počet faulov a vyfaulovaných hráčov. Bol to jeden z najťažších zápasov sezóny, pretože sme nehrali svoju typickú hru, ale bolo to skôr o fyzickom hernom prejave. Aj preto som rád, že sme to zvládli a ďakujem celému tímu za najkrajší narodeninový darček."
Oliver Vidin, tréner Interu: "Zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv. Košiciam sme povolili strieľať veľa trestných hodov a mali sme tridsať faulov. Svedčí to o slabšej koncentrácii, čo potvrdzuje aj sedemnásť strát. Pred zápasom sme si pritom vraveli, že musíme hrať koncentrovane celých štyridsať minút. Ak tak neurobíte proti súperovi, ktorý má podobnú kvalitu ako vy, nemôžete vyhrať. Takéto vyrovnané zápasy víťazia koncentrovanejšie tímy."
Michal Baťka, hráč Interu: "Mali sme peknú šnúru, ale je lepšie prehrať v tejto fáze sezóny, ako niekedy neskôr, keď sa bude lámať chlieb. Prišli sme v oklieštenej zostave, ale chceli sme sa biť o víťazstvo štyridsať minút. Aj v tejto zostave s deviatimi hráčmi sme šancu mali. Prehrali sme, ale je to len jeden z mnohých zápasov a ideme ďalej."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.