SBL - 27.12.2017 21:30

Komárno zvládlo derby s Levicami

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

20. kolo, streda 27.12.2017, 18:00
MBK Rieker Komárno
MBK Rieker Komárno
98:76
(27:15, 23:20, 30:16, 18:25)
BK Levickí Patrioti
BK Levickí Patrioti
TH: 18/11 - 23/17, Fauly: 23 - 22, Trojky: 15 - 7, Rozhodovali: Tomašovič, Pipíška, Turčin

MBK Rieker Komárno:

Bowman a Tomič po 16, Adams 15, Jankovič 13, L. Hoferica 9 (V. Djordjevič 14, Stojanov 6, Diminič 5, Vojtek 4, Jurčina, Kürthy a Marchyn 0)

BK Levickí Patrioti:

Vašl 20, Bojanovský 13, Djurič 12, Krajčovič 5, Kurbas 4 (Žiak 11, Sims 6, Bachan 5)

Miloš Šporar, tréner Komárna: "Chcel by som mojim chlapcom poďakovať za toto veľké víťazstvo. Boli sme vo všetkých ukazovateľoch a herných činnostiach lepší ako Levice. Musím byť spokojný, hrali sme veľmi dobre v obrane, obzvlášť prvé tri minúty zápasu a potom aj následne tri štvrtiny duelu. Každý to v obrane zvládol skvele a od toho sa potom odvíjala naša hra. Teraz to vyzerá tak, ako si to predstavujem a čo mojich hráčom prízvukujem. Obrana, obrana, obrana. A dnes to bolo približne tak, ako to má byť. Iste, padlo nám v útoku niekoľko bláznivých striel a takisto aj naša úspešnosť za tri body bola vysoká, ale budem stále opakovať, že to vychádzalo z našej defenzívy, ktorá nám dodala potrebné sebavedomie aj v útoku. Verím, že nás toto ešte viac zomkne a ukážeme z tejto našej hry aj v Prievidzi v najbližšom zápase."
Boban Tomič, hráč Komárna: "Výborne sme strieľali a hrali ešte lepšiu obranu, čo bolo základom nášho víťazstva. Úspešnosť streľby za tri body sme mali viac ako päťdesiatpercentnú, ale nevyhrali sme kvôli tomu. Kľúčom k úspechu bola naša dobrá defenzíva a rýchla hra, konečný rezultát zápasu potom hovorí za všetko."
Teo Hojč, tréner Levíc: "Bolo to zaslúžené víťazstvo Komárna, ktoré bolo lepšie. Hralo oveľa tvrdšiu obranu ako my, bolo tam z ich strany viac nasadenia. Prišlo mi to tak, ako by aj viac chceli tento zápas vyhrať. Viac bojovali, viac si pomáhali. Pri našej zlej obrane im padlo niekoľko trojok a potom im už padlo ako sa hovorí, aj zo šatne. Potom sa už hrá ťažko. Nie som spokojný s výkonom môjho tímu, beriem zodpovednosť na seba, pretože sme im možno dali príliš veľa voľna. Trpíme na to, že hráme už viac ako mesiac bez prvého rozohrávača a niektorí hráči sú úplne mimo formy. Ale to nie je až taký problém, pretože v sezóne je to normálne, že si raz hore a raz dole. Ale nespokojný som s tým, ako sme bránili, lebo jeden na jedného to bolo hrozné. Nemohli sme ubrániť ani hráčov, od ktorých sme určite rýchlejší. Buď je to o koncentrácii alebo nasadení. Musíme si rozobrať tento zápas, pozrieť sa do očí jeden druhému, zavrieť sa do telocvične a trénovať ešte viac, lebo je vidieť, že sme ešte ďaleko od toho, čo chceme hrať. "
Milan Žiak, hráč Levíc: "Súper začal už od prvej štvrtiny efektívne, prevýšil nás v defenzíve aj v ofenzíve. Hneď od úvodu sme prehrávali a potom sme už celý zápas ťahali za kratší koniec, vždy sme to boli my, kto doťahoval. Vyzeralo to, že domáci chceli viac ako my. Komárnu to išlo ľahšie. Vedeli sme, že Komárnu sa doma viac darí, napriek tomu sme ich nechali strieľať z vyložených pozícií a potrestali prakticky každé naše zaváhanie."