Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste, SBL

VŠEMvs Karlovka
84:91
(23:26, 19:17, 15:22, 27:26)
BK Levickí Patrioti
TH: 9/6 – 30/26, Fauly: 25 – 18, Trojky: 12 – 5, Rozhodovali: Fuska, Pipíška, Bara. stav série – 0:2

VŠEMvs Karlovka:

Vido 20, Kuffa 18, Hlivák 17, Abrhám 14, Podhorský 13 (Kožár 2, Bolek a Hašan 0)

BK Levickí Patrioti:

Žiak 18, Mijovič 15, Kurbas 10, Bojanovský 7, Krajčovič 4 (Diabate 16, Djuriš, Sims a Vašl po 7, Bachan 0)

Peter Ivanovič, tréner Karlovky: „Myslím si, že diváci, ale aj všetci aktéri videli klasicky výborný play off zápas. Vyrovnaný od prvej do poslednej minúty, rozhodovali detaily. My sme asi urobili viac chýb, čo nás stálo výsledok. Chalanov musím pochváliť za predvedený výkon a bojovnosť. Bol to najlepší zápas, aký sme odohrali proti Leviciam v tejto sezóne. Stále nie je rozhodnuté, pokračujeme v sérii. Už teraz myslíme na sobotňajší zápas, určite to nebudú mať Levice s nami ľahké.“
Dávid Abrhám, hráč Karlovky: „Pred týmto zápasom to bolo v sérii 0:1, išli sme do toho s tým, že chceme vyrovnať. Začali sme od začiatku veľmi koncentrovane, agresívne a držali sme sa súpera, ktorý má veľkú kvalitu. Na polčase to bolo vyrovnané, v šatni sme si povedali, že chceme do druhého polčasu zlepšiť našu hru v útoku, i v obrane. V tretej štvrtine sme stratili trochu koncentráciu, Levice si vytvorili miery náskok, ktorý udržiavali až do konca zápasu. My sme sa to snažili zdramatizovať, v štvrtej štvrtine sme to dotiahli tuším na dva body, žiaľ, niektoré koše nám nepadli v závere. Levice to odohrali skúsene. Mali sme problémy s faulami, oni hrali do koša, hádzali šestky a dokázali zápas vyhrať.“
Teo Hojč, tréner Levíc: „Podľa očakávania ťažký zápas, Karlovka hrá dobrý, tímový a bojovný basketbal. Sú veľmi nepríjemným súperom, ale to sme vedeli aj predtým. Som rád, že sme vyhrali a naši hráči to zvládli. Karlovka sa držala hre vďaka vysokej úspešnosti streľby za tri body. Sú nepríjemní, pretože všetci ich vysokí hráči vedia hrať pick-n-pop, to potom mení našu obranu. S tým sme mali v prvom aj v druhom zápase problém. Nie je to ľahké brániť, ale v druhom polčase si myslím, že sme to začali dobre kontrolovať. Teraz chceme dokončiť v Leviciach sériu, ale vieme, že potrebujeme zostať koncentrovaní, pretože Karlovka nedá nič zadarmo.“
Milan Žiak, hráč Levíc: „Náročný zápas, od prvej štvrtiny si opäť išla Karlovka za svojim. Myslím si, že v útoku, aj v obrane, hrali veľmi disciplinovane. Ukázali, že ich forme ide hore. Musím povedať, že sme sa dosť vytrápili, ale udržali sme sa v hre. Nerobili sme hlúpe veci, v dôležitých úsekoch sme zabrali, to bolo dôležité.“