Levice vrátili Košiciam požičané. Vyrovnali stav finálovej série

KB Košice
79:82
(17:18, 23:26, 19:14, 20:24)
BK Levickí Patrioti
TH: 26/20 - 26/21, fauly: 25 - 26, trojky: 7 - 9, rozhodovali: Kúkelčík, Fuska, Šarišský, 2500 divákov

KB Košice:

Vladimir Djordjevič a P. Stamenkovič po 16, S. Stamenkovič 13, Marič 6, Sedmák 5 (Körner 10, Fletcher 8, Baldovský 5, Židzik 0)

BK Levickí Patrioti:

Kurbas a Mijovič po 13, Vašl (3 trojky) 9, Diabate 8, Bojanovský 7 (Djurič 13, Sims a Žiak po 6, Krajčovič 5, Bachan 2

KB Košice na vlastnej palubovke podľahli Levickým Patriotom 79:82 v stredajšom druhom stretnutí finále play-off Slovenskej basketbalovej ligy mužov Eurovia SBL 2017/2018. Hostia začali lepšie, v prvom polčase si utvorili štvorbodový náskok. Tretia 10-minútovka patrila domácim, keď sa dokonca dostali do tesného vedenia. V záverečnej časti však v dramatickom závere, tri sekundy pred koncom rozhodol o domácom triumfe z trestného hodu Tanel Kurbas, triumf následne poistil, opäť, trestnými hodmi Milivoje Mijovič. Levice vyrovnali stav série hranej na štyri víťazstvá na 1:1. Tretí duel je na programe v Leviciach v sobotu 5. mája.