SBL - 13.05.2018 16:45

Košičania pred zápasom v Leviciach: Snáď máme ešte kúsok charakteru

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Levickí Patrioti sú krôčik od zisku druhého majstrovského titulu v najvyššej slovenskej basketbalovej súťaži. Vo finálovej sérii play-off Eurovia SBL 2017/2018 vedú nad KB Košice 3:1 na zápasy a rozhodnúť môžu už v nedeľu na vlastnej palubovke.

Doterajší vývoj je mimoriadne vyrovnaný. V prvom zápase zvíťazili Košice v Leviciach o bod 81:80, doma však zaváhali (79:82). V oboch prípadoch sa rozhodlo až v záverečných sekundách. "Domáce prekliatie" zlomili až Patrioti v treťom stretnutí, ktoré prinieslo aj najvýraznejší rozdiel - 72:66. Zverenci Tea Hojča zvládli aj štvrtý súboj v Košiciach a ako vôbec prví v tejto sezóne dokázali zdolať "býkov" dvakrát po sebe. "Máme svoj systém a držíme sa ho. Chlapci ho dobre vykonávajú. Ak mám byť úprimný, boli sme veľmi dobrí v streľbe za tri body. V predchádzajúcom zápase sme mali 18-percentnú úspešnosť, teraz sme mali 45-percentnú úspešnosť. Myslím si, že je to dôležité a veľmi nám to pomohlo vyhrať zápas," vysvetlil recept stredajšieho úspechu Hojč pre oficiálny web ligy basketliga.sk.

Košice sa vo svojej premiérovej účasti vo finále pokúsia zvíťaziť v Leviciach a vrátiť sériu späť do metropoly východného Slovenska. Pozitívom pre "býkov" je nezlomná vôľa, veď vo štvrtom zápase v tretej štvrtine zaostávali o 21 bodov, 93 sekúnd pred koncom zápasu ešte o desať, no napokon skorigovali na dvojbodový rozdiel a až dva úspešné trestné hody Mouloukoua Diabateho trinásť sekúnd pred koncom definitívne rozhodli o triumfe Levíc.

"Snáď máme ešte kúsok charakteru na to, aby sme sa v nedeľu v Leviciach pobili o zázrak. Verím, že je v nás kúsok energie. Pokúsime sa vyhrať u súpera. Už nemáme čo stratiť, možno práve to nám uvoľní ruky. Verím, že v nedeľu nám budú vychádzať pokusy za tri body, ktoré v posledných rokoch nás i trénera Čuroviča zdobili. Zabojujeme o menší zázrak, všetko je možné," povedal pre portál basket.sk Richard Körner.