SBL - 18.10.2018 05:30

V Komárne rozhodol druhý polčas. Derby na juhu Slovenska pre Levice

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

3. kolo, streda 17.10.2018, 18:00
MBK Rieker Komárno
MBK Rieker Komárno
83:95
(22:17, 24:25, 21:28, 16:25)
BK Levickí Patrioti
BK Levickí Patrioti
TH: 23/21 – 28/25, Fauly: 27 – 22, Trojky: 10 – 10, Rozhodovali: Margala, Lamoš, Turčin

MBK Rieker Komárno:

O'Reilly 17, Goodman 14, Delič a Hunter po 12, Miloševič 11 (Hlivák 11, Jankovič 4, Bolek 2, Stojanov 0)

BK Levickí Patrioti:

Davis 24, Žiak 18, Gačeša 12, Tomič 7, Katura 6 (Krajčovič 16, Alexander 12, Štefek 0)

András Vávra, tréner Komárna: "Myslím si, že prvých šesť hráčov z rotácie splnilo to, čo sa od nich očakávalo v takomto derby zápase. Nenašli sme však okrem Hliváka hráča, ktorý by z lavičky výraznejšie družstvu pomohol. Aj preto sme sa v závere unavili, navyše sa pomerne rýchlo vyfaulovali O'Reilly a Goodman, z čoho sme sa už nedokázali spamätať. Vyfaulovaní hráči nám chýbali najmä v útoku, Levice využili svoje skúsenosti, majú omnoho skúsenejších hráčov ako my, dokázali sa viac koncentrovať a lepšie vyhodnocovali herné situácie, s čím sa náš mladý tím nedokázal vysporiadať."
Jamal Hunter, hráč Komárna: "Zápas sme začali veľmi dobre a verili sme, že to tak pôjde aj ďalej. Bohužiaľ, skúsený súper sa rýchlo vrátil do stretnutia a potom bol celý zápas vyrovnaný. Aj keď sme stále držali vedenie, nebolo to vlastne žiadne vedenie, pretože Levice okamžite odpovedali na našu snahu. Na konci bol súper lepší, nepadli nám niektoré strely a potom to už išlo ťažko, keď sa súper strelecky chytil."
Teo Hojč, tréner Levíc: "Bol to očakávaný ťažký zápas, v Komárne sa hrá vždy ťažko, majú skvelú atmosféru a fanúšikov, ku ktorým sa pridali aj naši, za čo im v mene tímu ďakujem. Chalani v tomto zápase zabojovali, na ihrisku sme nechali všetko, celé naše srdce, a to stačilo na výhru. Máme úzky káder, navyše sa nám zranil Katura a mali sme problémy s faulami, takže sa hralo veľmi ťažko. Niektorí hráči hrali viac minút ako by mali a pri rytme streda - sobota sa to nedá. Hlavne druhý polčas sme začali dobre brániť a pridali sme aj levické srdiečko, čím sme otočili a vyhrali tento zápas."
Lawrence Alexander, hráč Levíc: "Hoci domáci mali lepší vstup do zápasu a viedli pomerne dlho, my sme si hrali svoju hru a za žiadneho stavu sme nerobili zbytočnú paniku. Dôležitý bol záver tretej štvrtiny, kde sme sa dvoma trojkami dostali do vedenia a v poslednej štvrtine sme už diktovali tempo hry my a nedovolili sme Komárnu zdramatizovať záver zápasu. Ďakujeme aj našim fanúšikom, ktorí za nami prišli a o to viac nás teší, že sme vyhrali."


Ďakujeme za vaše názory