SBL - 30.12.2019 20:47

Záverečný zápas roku 2019 pre Inter

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: basketliga/huste.tv

V dohrávke 19. kola Slovenskej basketbalovej ligy si Inter Bratislava udržal svoju víťaznú sériu, v domácom prostredí triumfoval nad Iskrou Svit. 

19. kolo, pondelok 30.12.2019, 18:00
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
84:73
(29:9, 14:28, 16:21, 25:15)
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
TH: 11/8 - 17/11, Fauly: 21 - 17, Trojky: 12 - 4, Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Holländer

BK Inter Bratislava:

Skinner 21, Baťka 20, Baťka 17, Ihring 5, Funderburk 0 (Kozlík 11, Alcegaire 6, Körner 4, Fusek 0)

BK Iskra Svit:

Carr a Stuteville po 12, Baldovský 9, Johnson 7, Monček 2 (Nesbitt 18, Avramovič 13)

Aramis Naglič, tréner Interu: "Bol to taký silvestrovský zápas. Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Nemám rád sviatočnú atmosféru, pretože sú hráči vždy viac uvoľnenejší, ako by mali byť. To sa ukázalo aj teraz. Bolo to také nahore - dole, začneme dobre, potom sa úplne stratíme. Nie som spokojný s takýmto zápasom. Budeme o ňom hovoriť. Ale máme ďalšie dva body, už sa ideme pripravovať na ďalší zápas s Levicami."

David Abrhám, hráč Interu: "Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas v tomto sviatočnom období. Všetci boli doma, mali sme trochu oddychu. Zápas sme začali veľmi zodpovedne, urobili sme si 20-bodový náskok. Potom sme však v druhej štvrtine trochu poľavili, čo Svit využil a dotiahol sa na nás. V druhom polčase sme začali mať trochu problémy s ich agresívnou hrou, v obrane nám zobrali veľa lôpt. Bolo to z našej strany kostrbaté, ale na konci sme sa trochu upokojili. Dali sme nejaké strely, ktoré sme si dobre vytvorili a zaslúžene sme vyhrali."

Rudolf Jugo, tréner Svitu: "V prvom rade chcem pogratulovať Interu k víťazstvu, zaslúžili si ho. My sme začali prvú štvrtinu bez energie, boli sme po dlhej ceste úplne studení. Potrebovali sme určitý čas, aby sme sa dostali do svojho rytmu. Následne sme prebrali taktovku nad zápasom, dostali sme sa aj do vedenia, tak sme urobili hlúpe chyby. Nepremenili sme dve - tri strely, zahodili sme štyri trestné hody, Inter sa dostal do 10-bodového vedenia a zaslúžene vyhral."

Jalen Nesbitt, hráč Svitu: "Myslím si, že v úvode sme si vykopali veľkú dieru pre seba, keďže sme podľa mňa neboli mentálne pripravení na tento zápas. Postupom času sme našli svoj rytmus, bojovali sme, ale na konci sme prehrali."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora