Niké SBL - 30.09.2020 21:55

Inter prehral v závere s Levicami

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/basketliga

Už v prvom kole prekvapili a Levice sa nepoučili. Alebo aj áno, ale natrápili sa riadne. 

Ešte pred divákmi stihli basketbalisti odohrať v stredu 2. kolo SBL. Inter Bratislava na domácej palubovke nakoniec prehral s Patriotmi Levice rozdielom dvoch bodov 72:74.

2. kolo, streda 30.09.2020, 18:00
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
72:74
BK Patrioti Levice
BK Patrioti Levice
TH: 25/12 - 21/18, Fauly: 24 - 21, Trojky: 8 - 8, Rozhodovali: Fuska, Margala, Gacík

BK Inter Bratislava:

Lopez 15, Musil 9, Fusek 8, Borodovčák a M. Malovec po 2 (Beručka 17, Galata 8, Randuška 6, Körner 3, Koller 2, T. Malovec 0)

BK Patrioti Levice:

Wade-Chatman 18, Juríček a Krajčovič po 14, Vrkič 10, Abrhám 8 (Bojanovský 10, Černokojev, Chaban a Volárik 0)

Alberto Blanco Vila, tréner Interu Bratislava: "Chcem pogratulovať Leviciam k víťazstvu, v závere hrali chytro. Druhá vec, chcem poďakovať fanúšikom, že nás prišli podporiť teraz, aj v predchádzajúcom zápase. Tretia vec, bola to smolná prehra, ktorú sme utrpeli z troch dôvodov. Prestali sme byť fokusovaní. Druhý dôvod: keď miniete viac ako polovicu trestných hodov v takom tesnom zápase, je to veľmi podstatné. V poslednej štvrtine sme sa dopustili mnohých chýb preto, lebo sme sa nekoncentrovali – to je tretí dôvod. Kreslili sme si, čo budeme hrať v poslednom útoku a nakoniec sme nezahrali vôbec nič."

Richard Körner, hráč Interu Bratislava: "Nehrali sme dobrý basketbal. So mnou na čele. Ťažko si zaslúžiť výhru, keď sme zahodili trinásť šestiek. Musíme sa z toho použiť. Koncovka mohla byť buď alebo, ale bohužiaľ... Nezaslúžili sme si výhru. Základné činnosti, ako sú šestky, musíme zvládať lepšie."

Michal Madzin, tréner Levíc: "Určite rozhodla obrana v posledných možno piatich minútach. Mali sme otrasný vstup do zápasu a to sa s nami ťahalo. Od druhej minúty sme stále museli sťahovať manko. Na jednej strane klobúk dole, že sme to nezabalili a že sa to podarilo, ale tiež vieme, že keď niekoho pustíme, dáme mu krídla, je potom veľmi ťažké ho zastaviť. Teraz, pri konci to mohlo byť na jednu i na druhú stranu."

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: "Dôležité víťazstvo, ťažké víťazstvo. Určite nás to môže posunúť ďalej, trošku nám to môže pomôcť psychicky. Bol to zápas, v ktorom sa striedalo momentum a na konci to mohlo spadnúť na obidve strany. My sme kôš dali a podarilo sa nám ubrániť. Takže berieme domov cenné víťazstvo."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: 2. kolo