Niké SBL - 01.10.2020 00:50

Spišskí rytieri víťazne, Mrviš mal slinu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/basketliga

Basketbalisti MBK Baník Handlová prehrali v 2. kole SBL na palubovke tímu Spišskí Rytieri 69:84.

2. kolo, streda 30.09.2020, 18:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
84:69
MBK Handlová
MBK Handlová
TH: 22/14 - 12/10, Fauly: 18 - 20, Trojky: 10 - 11, Rozhodovali: Tomašovič, Zubák, Karnay

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Spencer 19, Baťka 11, Nikolič 10, Garrett 9, Antoni 3 (Mrviš 21, Čekovský 11, Javorský a Krajňák 0)

MBK Handlová:

Vicentič 18, Bulatovič 7, Bolek a Jašš po 5, Dolník 2 (Jankovič 15, Zečevič 13, Mátych 4, Stehlík 0)

Teo Hojč, tréner Spišských Rytierov: "Opäť, rovnako ako na Interi, sme odohrali výborný prvý polčas, v ktorom sme produkovali basketbal, s akým sa chceme prezentovať. Neviem, čo máme s tými tretími desaťminútovkami, no každopádne sa musíme o tom veľa rozprávať a analyzovať to, verím, že to zlomíme. V poslednej štvrtine sme dobre zareagovali na zónu Handlovej a napokon sme to úspešne dotiahli do víťazného konca."

Michal Baťka, hráč Spišských Rytierov: "Odohrali sme až na posledné dve minúty skvelý prvý polčas, no po obrátke sme opäť nepochopiteľne prestali hrať svoju hru, čo musíme bezpodmienečne odstrániť. V záverečnej štvrtine sme do zóny hrali to, čo sme si povedali, Mrviš mal streleckú 'slinu', odohral výborný zápas. Oni dohrávali stretnutie v mladšej rotácii, presne cez tých mladých sme sa to snažili tlačiť a nakoniec sme si zaknihovali, myslím si, zaslúžené víťazstvo. Ak chceme plniť naše ciele, doma vyhrávať musíme."

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: "Myslím si, že sme nastúpili s veľmi zlou energiou, Spišská bola v prvom polčase jednoznačne lepším tímom. V prestávke sme sa dali dokopy, v druhom polčase nám už energia nechýbala a vlastne v nasadení bol podstatný rozdiel medzi oboma polčasmi. Myslím si však, že sme odovzdali maximum, vzhľadom na neúčasť Hliváka a menšiu tréningovú prax Zečeviča. Domácim blahoželám k výhre a prajem všetkým, aby sa ešte dlho hralo."

Goran Bulatovič, hráč Handlovej: "Vôbec sme do stretnutia nenastúpili tak, ako sme si to predstavovali. Spišská hrala v prvom polčase veľmi dobre, v obrane tlačila na maximum. V tretej štvrtine sme lepšie bránili, hrali sme s oveľa väčším nasadením, napokon sa však prejavila kvalita domácich, ktorí podľa mňa šírkou a kvalitou kádra patria do prvej štvorky. Veľmi som cítil, ako sa domáci zamerali na tlak na moju osobu, chýbal nám Hlivák, ktorý by mi trochu pomohol a nechal ma vydýchnuť. Dôležité je, že sa bude ďalej hrať, aj keď bez divákov to bude zvláštne, ale dúfam, že ostaneme všetci zdraví a sezóna bude mať dlhé trvanie."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora