Novinky - 24.05.2018 08:59

Mal posilniť Prievidzu. Namiesto toho smeruje do väzenia za znásilnenie

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: joj, sita, huste.tv

Amerického basketbalistu Chrisa Perryho v stredu uznal Okresný súd Prievidza za vinného zo zločinu znásilnenia, sexuálneho násilia a v dvoch bodoch vydierania. Oslobodil ho v bode výroby detskej pornografie. Podľa obžaloby si bývalý hráč Prievidze minulý rok v septembri vynútil sex od 16-ročného dievčaťa, akt si údajne nahral na video. Obeti sa vyhrážal, že ak čin oznámi, nahrávku zverejní. Súd mu vymeral sedem rokov odňatia slobody, trest je neprávoplatný.

"S rozsudkom okresného súdu nie sme spokojní, preto sme hneď podali odvolanie," povedal pre jednu z televízií Perryho obhajca. BC Prievidza hráča suspendoval bezprostredne po prevalení kauzy.

Okolie dievčaťa ich s basketbalistom dlhé týždne považovalo za pár. Stredoškoláčka bola z exotickej známosti unesená. Sociálne siete zahlcovala fotkami. „Ich pery... Nič jemnejšie a mäkšie som nedržala. Tie ich nošteky - to som úplne mimo. Vlásky, lebka, úplne iné ako bieli,“ospevovala afroamerického priateľa. Naznačila tiež, že pred Perrym nemala žiadneho partnera a bola panna. 

Po udalostiach v jednom z bytov sa všetko zmenilo. Na otázku, či je pravda, že ju Christopher znásilnil a či to nie je len nejaká sranda, kamarátkam odvetila: „Ani nevieš, ako by som bola rada, keby to bola len sranda. Nechcem sa už vyjadrovať. Je mi zle, som unavená, nevládzem. Najhoršie je, že sa také veci dejú všade. Chalan si myslí, že už sme spolu mali sex, tak má právo na ďalší. Nie znamená nie!"


Ďakujeme za vaše názory