Novinky - 08.12.2018 19:15

Inter úspešný na hornej Nitre

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

16. kolo, sobota 08.12.2018, 18:00
BC Prievidza
BC Prievidza
56:69
(18:17, 14:15, 10:21, 14:16)
Inter Bratislava
Inter Bratislava
TH: 24/16 – 9/6, Fauly: 17 – 21, Trojky: 6 – 9, Rozhodovali: Fuska, Kúkelčík, Turček

BC Prievidza:

Derksen 15, Zorvan 11, Jones 10, Jašš 5, Johnson 4 (Rostampour 11, Glasgow a Scott 0)

Inter Bratislava:

Baťka a Smith po 17, Bulatovič 10, Skinner 7, Mrviš 3 (Fusek a Kinney po 6, Abrhám 3)

Michael Claxton, tréner Prievidze: "Bol to jeden z tých večerov, ktoré tímy občas majú. Makali sme naplno, ale naše pokusy nepadali do koša. Nemali sme taký dobrý pohyb lopty ako v predchádzajúcich stretnutiach. Samozrejme, Inter hral v obrane dobre, ale my sme neboli schopní premeniť pozície, ktoré sme si vytvorili. Som si istý, že z tohto výsledku sa otrasieme, necháme ho za sebou a budeme pripravení na Svit, ktorý privítame doma v stredu."
Marek Jašš, hráč Prievidze: "Stretnutie rozhodla v prvom rade naša ofenzíva. Nemôžeme dať na domácej palubovke 56 bodov a dúfať, že vyhráme zápas. Neviem či mala nejaký vplyv na našu hru aj nešťastná prehra zo stredy. Je pravda, že nám chýbali niektorí hráči, ale práve v takejto situácii sme mali bojovať viac my, ktorí sme hrali. Určite sa na to nechcem vyhovárať. Musíme sa odraziť späť a pripraviť sa na Svit, ktorý nás čaká už v stredu."
Oliver Vidin, tréner Interu: "Aj v prvom, aj v druhom polčase sme podali rovnaký výkon, a to najmä v obrane. Držali sme sa plánu a preto sme aj vyhrali. V útoku nám síce niektoré otvorené strely nepadli a neboli sme až takí dobrí ako môžeme. Chýbali nám hráči ako Barač alebo Kozlík, ale hráči na ihrisku ich nahradil. Rovnako nám aj lavička, ktorá povzbudzovala. Zomkli sme sa a odohrali sme na veľmi horúcej palubovke Prievidze dobrý zápas. Som spokojný."
Lee Skinner, hráč Interu: "Bol to dobrý zápas. Keď sme sem išli, vedeli sme, že to bude veľký boj, keďže Prievidza má dobrý tím s dobrým trénerom a hráčmi. Pár našich chalanov nám chýba, ale vieme, že hocikto z nás, kto nastúpi na ihrisko, bude hrať dôrazne s cieľom zvíťaziť. Ukázali sme to, keď sme hrali dostatočne tvrdo s dostatkom dobrých rozhodnutí na oboch stranách palubovky, čo následne viedlo k víťazstvu."


Ďakujeme za vaše názory