Inter zvládol v Prievidzi lepšie koncovku a vedie 2:0 na zápasy

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

2. zápas finále, streda 15.05.2019, 18:00
BC Prievidza
77:83
(19:25, 22:18, 22:21, 14:19)
Inter Bratislava
TH: 21/16 – 14/9, Fauly: 19 - 25, Trojky: 5 - 8, Rozhodovali: Tomašovič, Fuska, Šarišský, 1800 divákov - stav série 0:2

BC Prievidza:

Davis 19, Jones 11, Körner 9, Johnson 8, Jašš 5 (Pajovič 15, Glasgow 10)

Inter Bratislava:

Smith 30, Kinney 13, Baťka 12, Skinner 8, Abrhám 3 (Perkovič 8, Bulatovič 4, Mrviš 3, Fusek 2, Kozlík 0)

Basketbalisti Interu Bratislava vedú vo finálovej sérii Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) už 2:0 na zápasy, keď zdolali Prievidzu na jej palubovke 83:77 v stredajšom druhom meraní síl. Hornonitrania sa potrebovali rehabilitovať vlastným priaznivcom za debakel z úvodného duelu, no "prespali" začiatok, keď zápas odštartovali šnúrou 0:7 a po prvej päťminútovke svietil na tabuli stav 5:14 v ich neprospech. Lenže zápas sa im podarilo ešte do polčasu vyrovnať a tri minúty po zmene strán išli prvýkrát do vedenia.

Druhý polčas priniesol drámu. Kapitán Marek Jašš v predposlednej minúte nepremenil voľnú trojku, nezvrátil stav a žlto-čierni si už samotný záver postrážili. Tretí finálový duel je na programe v sobotu 18. mája od 18.00 h na bratislavských Pasienkoch.