Favorit zvládol play-off bez prehry. Inter zaslúžene oslavuje majstrovský titul

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

4. zápas finále, streda 22.05.2019, 18:00
BC Prievidza
69:84
(13:19, 19:25, 17:22, 21:22)
Inter Bratislava
TH: 18/16 – 22/18, Fauly: 18 - 23, Trojky: 7 - 8, Rozhodovali: Zubák, Kúkelčík, Šarišský, 1600 divákov. Konečný stav série – 0:4, Inter sa stal majstrom Slovenska

BC Prievidza:

Davis 18, Körner 11, Jašš a Jones 5, Johnson 0 (Pajovič 17, Glasgow 13, Mokráň a Zorvan 0)

Inter Bratislava:

Smith 21, Abrhám 18, Skinner 15, Bulatovič 8, Baťka 2 (Barač 8, Fusek 7, Kinney 3, Perkovič 2, Kuffa a Mrviš 0)

Basketbalisti Interu Bratislava získali titul v Slovenskej basketbalovej lige (SBL). V stredajšom štvrtom stretnutí finálovej série play-off zdolali Prievidzu na jej palubovke 84:69 a celkovo triumfovali 4:0 na zápasy. Žlto-čierni neokúsili trpkosť prehry v ani jednom zápase vyraďovacej časti. V zbierke majú celkovo už 9 majstrovských titulov. Štyri získali ešte v časoch československej ligy, v samostatnej slovenskej súťaži pridali ďalších päť. Triumf zopakovali po dvoch rokoch a na tróne SBL vystriedali Levice.

Prievidžania v stredu opäť nezachytili úvod duelu a prehrávali v priebehu prvej štvrtiny o desať bodov. Aj s podporou dvoch tisícok fanúšikov dokázali zápas otočiť a po polčase mali na súpera iba trojbodové manko. Lenže zverenci chorvátskeho trénera Aramisa Nagliča v druhom dejstve ukázali svoju kvalitu a hlavne šírku kádra a postupne zvyšovali svoj náskok.

Goran Bulatovič (kapitán Interu Bratislava): "Pre toto sme trénovali celú sezónu. Zaslúžili sme si triumfovať. Mali sme dobré mužstvo a v ňom 12 hráčov, z ktorých každý si vedel splniť svoju úlohu."
Richard Körner (kapitán Prievidze): "Inter hral fantasticky celú sezónu a pod trénerom Nagličom ešte lepšie. S našou šírkou kádra sme ich nedokázali zdolať. Oni mali dvanásť vyrovnaných hráčov, my sme hrali celkovo s deviatimi, z toho s dvoma juniormi."

Aramis Naglič, tréner Interu: „Nebolo to ľahké ako sme povedali pred zápasom, že posledný krok býva ťažký. Boli sme trochu nervózni, Prievidza hrala aj dosť uvoľnene v prvom polčase. Dali sme sa dokopy, vyviedli sme ich z rytmu a sme tu, kde sme chceli byť. Máme trofej. V prvom rade sa musím poďakovať chlapcom za výbornú spoluprácu, ide o skvelú partiu ľudí. Dobre sa s nimi pracovalo, bol som z toho veľmi šťastný. Chcel by som sa poďakovať aj vedeniu Interu za dôveru.“
Tihomir Bujan, tréner Prievidze: „V kľúčových okamihoch zápasu Arik Smith ukázal svoje kvality. Urobili sme nejaké chyby, mali sme svoje šance, ale nevyužili sme ich. Súper ich využil. Víťazstvo 4:0 v sérii pre Inter je zaslúžené, chcem im touto cestou pogratulovať k zisku majstrovskému titulu. V tejto chvíli to bolo to najlepšie, čo sme zo seba dostali. Boli sme veľmi unavení a hrali sme v úzkej rotácii. Myslím si, že to bola veľmi dobrá sezóna, na konci ktorej bol výborný výsledok. Keď som prišiel na lavičku, tak sme sa nachádzali v ťažkej situácii, za tých pár mesiacov sme však odviedli dobrú robotu. Ďakujem fanúšikom, klubu a svojim hráčom.“