Novinky - 20.10.2019 12:18

84-ročný pán vyfackal rozhodcu. Šláger vzápätí ukončili

Zdroj: sita

Sobotňajší súboj medzi BC Prievidza a BK Inter Bratislava mal byť ozdobou 4. kola základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy mužov. Opak bol však pravdou a pre inzultáciu rozhodcu musel byť zápas v tretej štvrtine za stavu 56:49 pre hostí predčasne ukončený. V tretej rade nad stolíkom časomeračov pravidelne sedáva 84-ročný dlhoročný fanúšik baníkov. Práve on neudržal emócie na uzde a priamo na palubovke mal atakovať jedného z hlavných arbitrov. Bolo to mimo záberov našich kamier, priamo pri stolíku časomeračov. Následne rozhodca zamieril ku kolegom a rozhodujú sa, čo ďalej. 

"Rozhodcovia zapískali faul na nášho hráča, Marko Batina sa rozčuľoval a dostal dve technické chyby. Potom vbehol divák na palubovku a duel ukončili. Takýto zápas sa musí dohrať, som z toho smutný. Je to škoda, lebo to bol duel na úrovni s vynikajúcou kulisou. Rozhodcovia majú pravidlá, ktoré nikto neovplyvní," vyjadril sa manažér Interu Bratislava Miroslav Páleník.

V súbojoch Prievidze a Interu nejde o prvé predčasné ukončenie zápasu z dôvodu neadekvátneho správania sa fanúšikov. V sezóne 2013/2014 sa obe mužstva stretli vo finále, pričom v treťom zápase série jeden z prievidzkých fanúšikov hodil papierovú rolku do hlavy rozhodcu. Následne Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (HK SBA) skontumovala zápas výsledkom 20:0 pre Inter.