Novinky - 18.04.2020 13:49

Ďalší slovenský klub ide virtuálne vypredať halu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Fanúšikovia basketbalovej Prievidze sa inšpirovali aktivitami futbalových či hokejových klubov po celej Európe, ktoré predávajú virtuálne vstupenky na pamätné zápasy a snažia sa tak finančne podporiť svoj milovaný klub v ťažkých časoch. Hornonitriansky celok si takýmto spôsobom spomenie na ukončenie svojho sedemnásťročného čakania na majstrovský titul, ku ktorému došlo v sezóne 2011/12. Prievidza vtedy zdolala Komárno 3-1 na zápasy, vybojovala svoje tretie zlato, no počkala si naň od sezóny 1994/95.

"Rozhodli sme sa to vyskúšať. Vopred ďakujem všetkých fanúšikom, ktorí sa zapoja. Veľmi si to vážime. Verím, že naši verní fanúšikovia nám pomôžu aj teraz, tak ako nám pomáhajú v hľadisku počas zápasov," povedal pre klubový web generálny manažér Marko Batina. Cena lístka bude 8 eur a 25. apríla to bude presne osem rokov od posledného finálového zápasu tejto série. Zakúpený lístok bude navyše súčasťou tomboly a jeden zo šťastlivcov získa podpísaný dres Sulivana Philipsa, člena siene slávy BC Prievidza.

Po triumfe v roku 2012 dokázala Prievidza vystúpiť na slovenský basketbalový trón ešte raz. V roku 2016 rovnako vo finále pokorila tím Komárna. Okrem toho si pamätá štyri neúspešné finálové účasti, poslednú v minulej sezóne proti Interu. "Aj my ako klub sme sa snažili v rámci našich možnosti pomôcť nákupom a distribúciou rúšok, ktoré sme osobne rozvážali našim permanentkárom. Rozhodli sme sa vybrať práve tento zápas, lebo zisk titulu spojil celú Prievidzu. Pamätám si, že ako divák som vtedy sedel v hľadisku a užíval si neskutočnú atmosféru vypredanej haly," navnadil priaznivcov člen vedenia Roman Kováčik.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora