Novinky - 18.09.2018 08:38

Univerzál Lošonský sa dohodol na Spiši na otvorenej zmluve

Zdroj: sita, huste.tv

Dres Spišskej Novej Vsi si v novej basketbalovej sezóne oblečie aj slovenský reprezentant Pavol Lošonský. Skúsený 30-ročný univerzál podpísal na Spiši otvorený kontrakt do konca kalendárneho roka 2018. Lošonský sa prakticky ihneď zapojí do prípravných zápasov. Premiéru v modro-bielom drese si odbije na českom "tripe", kam Spišiaci odchádzajú už 18. septembra.

"V prípade ponuky zo zahraničia môžem odísť kedykoľvek bez nároku na odstupné. Ak by o mňa počas tohto obdobia prejavil záujem slovenský tím, v zmluve mám tzv. buy-out klauzulu, ktorá je však zanedbateľná. Zatiaľ chcem byť v tréningovom procese a pomôcť Spišiakom, ako sa len bude dať,“ skonštatoval Lošonský na webe BK 04 AC LB Spišská Nová Ves.

Z príchodu 203 cm vysokého odchovanca pezinského basketbalu má veľkú radosť aj tréner Spišiakov Georgios Bitzanis. "Potrebovali sme ešte jedného hráča, ktorý by nám dal niečo naviac. A presne to Lošonský spĺňa. Má za sebou výborné sezóny v rôznych ligách ako aj v národnom tíme. Prinesie do tímu kvalitu a potrebné skúsenosti. Môže hrať na pozícii 4 a 5, čo je pre nás veľkým prínosom. Trénuje s tímom už 15 dní a dokázal absorbovať a pochopiť našu filozofiu. Chcem poďakovať manažmentu za energiu, ktorú vynaložili, aby podpísali hráča takýchto kvalít.“


Ďakujeme za vaše názory