Novinky - 12.11.2018 06:13

Na Spiši končí Lošonský, v klube zháňajú náhradu

Zdroj: basketliga.sk

V stredajšom zápase proti doterajšiemu lídrovi tabuľky Interu Bratislava, už dres Spišskej Novej Vsi neoblečie jedna z podkošových opôr tímu – Pavol Lošonský. Ten využil otvorenosť svojej zmluvy a odchádza za rieku Moravu, koše bude strieľať v Hradci Králové.

V prvom rade chceme poďakovať Paľovi za služby, ktoré odviedol v zápasoch, v ktorých nastúpil. Ukázal, čo znamená slovo profesionalita, v každom zápase šiel na sto percent. V novom pôsobisku mu prajeme všetko dobré, verím, že sa mu budú vyhýbať zranenia a že sa mu bude dariť,“ skonštatoval Vladimír Hovaňák, člen VV BK 04 AC LB SNV, zodpovedný za extraligu.

Na Spiš bude mať dobré spomienky aj samotný hráč. 30-ročný pivot opúšťa tím so solídnymi číslami. V priemer nastrieľal 14 bodov a doskočil 8 lôpt. „Chcel by som Spišiakom poďakovať za to, že mi umožnili byť v zápasovom rytme a kondičke a byť plne pripravený na novú príležitosť, ktorá prišla v podobe českého angažmánu. Snažil som sa pomôcť Spišskej Novej Vsi najlepšie ako som vedel. Bojoval som za mesto a chlapcom prajem veľa šťastia v prebiehajúcej sezóne,“ okomentoval svoje pôsobenie na Spiši Lošonský.

Novovešťanom tak po odchodoch dvoch pivotov Ebinumovi a Lošonskom vznikla pod košom diera, ktorú však chcú čím skôr zaceliť. „Túto situáciu musíme vyriešiť čím skôr. S trénerom a manažérom sme už kontaktovali nejakých hráčov, verím, že v blízkej dobe bude rozhodnuté,“ doplnil Hovaňák.


Ďakujeme za vaše názory