Novinky - 20.12.2018 05:00

Šnúru prehier pretrhla Spišská Nová Ves. Triumfovala nad Prievidzou

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

18. kolo, streda 19.12.2018, 18:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
80:73
(22:22, 20:21, 17:17, 21:13)
BC Prievidza
BC Prievidza
TH: 26/16 – 14/7, Fauly: 25 – 26, Trojky: 12 – 6, Rozhodovali: Zubák, Životský, Sirocký

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Antoni 26, Nottage 15, Juríček a Presutti po 10, Florveus 8 (Rocca a Židzik po 4, Majerčák 3, Krajňák 0)

BC Prievidza:

Körner 18, Derksen a Jones po 17, Johnson 9, Jašš 3 (Glasgow 5, Zorvan 4, Kádaši a Rostampour 0)

Georgios Bitzanis, tréner Spišskej Novej Vsi: "V prvej polovici sme mali problémy hlavne v obrane. Cez polčas sme si povedali, čo treba zlepšiť, v druhej časti zápasu hráči dali do toho všetko, bojovali do konca a to nám pomohlo k víťazstvu. Po niekoľkých rokoch sme si opäť zaistili pozíciu na Slovenskom pohári, čo nás veľmi teší. Chcem pogratulovať mojim hráčom, ktorí do zápasu dali svoje srdce a nevzdávali sa."
Adam Antoni, hráč Spišskej Novej Vsi: "Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, tak ako aj v Prievidzi. Museli sme ho vyhrať, aby sme si zaistili pozíciu na Slovenskom pohári, a to sa nám podarilo. Sme radi, že nás ľudia prišli podporiť. Teším sa, že mi to tam padalo, za čo vďačím môjmu tímu. Prihrávali sme si loptu, každý dal nejaký bod. V prvom polčase to vyzeralo celkom husto, ale to k takýmto vypätým zápasom patrí. Som rád, že sme sa po dlhej dobe dostali na Slovenský pohár, ale stále je čo zlepšovať."
Michael Claxton, tréner Prievidze: "Bojovali sme tvrdo, ale spravili sme príliš veľa chýb. V prvej polovici zápasu sme stratili pokojnú hlavu, druhý polčas sme boli viac sústredení. Niektoré rozhodnutia rozhodcov spomalili naše tempo, ktoré náš súper následne získal na svoju stranu. Prehrali sme štyri zápasy za sebou, musíme sa vrátiť k našej hre pred touto sériou."
Richard Körner, hráč Prievidze: "Spišská Nová Ves zahrala dobrý zápas, skvelo kontrolovali loptu, majú zohraných strelcov a už v druhom vzájomnom zápase nás dokázali potrestať strelami a nebezpečnými prienikmi. Mali opäť vynikajúcu streleckú noc, ale to bola naša chyba, pretože sme im to nijako nesťažili. Bola tam nejaká snaha zabrániť im v streľbe, nechcem vravieť, že naša obrana bola chybná, ale Spišská bola vždy o krok vpred. Padali im tam ťažké strely, ktoré ich dohnali k víťazstvu."


Ďakujeme za vaše názory