Novinky - 03.02.2019 08:00

Štvrtá výhra v rade pre Inter. Bratislavčania uspeli na palubovke Spišskej

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

26. kolo, sobota 02.02.2019, 18:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
64:86
(21:21, 19:24, 17:18, 17:23)
Inter Bratislava
Inter Bratislava
TH: 14/9 - 10/9, Fauly: 17 - 16, Trojky: 7 - 11, Rozhodovali: Zubák, Mlynarčík, Turček

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Belardo 14, Rocca 12, Juríček 11, Florveus 8, Presutti 4 (Majerčák 6, Vraneš 3, Korfanta, Krajňák a Židzik po 2)

Inter Bratislava:

Smith 17, Baťka 14, Skinner 11, Kinney 10, Barač 7 (Fusek 10, Mrviš 9, Kozlík 6, Bulatovič 2, Abrhám a Kuffa 0)

Georgios Bitzanis, tréner Spišskej Novej Vsi: "Tri štvrtiny sme dokázali s vysokým favoritom držať krok. Chlapci bojovali, no v poslednej štvrtine sa naplno ukázala kvalita Interu, ktorá je nepopierateľná. V poslednej desaťminútovke sme dali len sedem bodov, minuli sme dosť otvorených striel, čo ma mrzí, pretože rozdiel nemusel byť až taký. Čakajú nás ďalšie pokusy, tešíme sa na Slovenský pohár, pracujeme ďalej."
Matej Majerčák, hráč Spišskej Novej Vsi: "Prišiel k nám veľký favorit tohto zápasu, ako aj celej ligy. My sme nemali čo stratiť a myslím si, že tri štvrtiny sme dokázali s nimi hrať vyrovnanú partiu. V závere sa predsa len ukázala kvalita, proti dvanástim vyrovnaným hráčom sa predsa len hrá ťažko. Samozrejme, urobili sme aj nejaké chyby, ktoré by sa stávať nemali, verím, že ich tréningom budeme odstraňovať."
Oliver Vidin, tréner Interu: "Do Spišskej sme pricestovali kvôli technickým problémom len hodinu pred zápasom a v prvom polčase to bolo na palubovke aj cítiť. Musím však pochváliť domácich, oproti predchádzajúcim zápasom bolo vidieť v ich hre progres. V druhom polčase sa predsa len začala prejavovať vyššia kvalita našich hráčov. Výborne sme zahrali poslednú desaťminútovku v obrane, celkovo nám zápas vyšiel a myslím si, že aj diváci videli pekný basketbal."
Michal Baťka, hráč Interu: "V prvom polčase sme sa celý čas na domácich len doťahovali. V tom druhom sme zlepšili hlavne sústredenosť a Spišiakom dochádzala energia s akou hrali v prvej polovici zápasu. V poslednej štvrtine sme to vystupňovali, hlavne v obrane sme predviedli dobrú prácu a nedovolili sme Spišiakom skoro žiaden doskok, čím sme ich odstavili od druhých pokusov. Napokon sme dokráčali k zaslúženej výhre."