Novinky - 14.10.2018 11:24

Máme sa na čo tešiť! Liga bude tento rok vyrovnanejšia

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Aj v začínajúcej sezóne najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže bude kapitánom tímu Levickí Patrioti Šimon Krajčovič. V úvodných dvoch stretnutiach SBL dokázali obhajcovia titulu zvíťaziť, keď poradili s domácou Handlovou 77:72 a pred vlastným publikom nedali šancu nováčikovi z Lučenca (97:71). Za sebou majú aj dve vystúpenia v Alpsko-jadranskom pohári. V českom Děčíne prehrali 70:77, toto istého súpera zdolali následne doma vysoko 95:67.

Po náročnej sezóne, ktorá vyvrcholila majstrovským titulom, si Krajčovič doprial potrebný oddych. "Po sezóne som si dal chvíľku voľna od basketbalu. Venoval som sa iným aktivitám ako bicykel, posilňovňa atď. Zúčastnil som sa krátkeho reprezentačného zrazu, kde sa nám na koniec kvalifikačného cyklu podarilo konečne zvíťaziť nad Švajčiarskom. Po zvyšok leta som trávil čas viac-menej doma s rodinou a priateľkou. Pripravoval som sa individuálne na novú sezónu a pred začiatkom letnej prípravy som si bol oddýchnuť a nabrať energiu do novej sezóny k moru," uviedol 24-ročný rozohrávač pre klubový web basketballevice.sk.

So zložením mužstva, ktoré sa bude snažiť o obhajobu titulu je spokojný. "Som rád, že zostali Slováci pokope. Prišli noví zahraniční hráči, ktorí majú svoju kvalitu. Chvíľu potrvá, kým sa zohráme. Všetko sú to dobrí chalani aj po ľudskej stránke, čo je veľmi dôležité. Každý zápas naviac na začiatku sezóny je výhoda, pretože sme nový tím. Musíme sa zohrať a spoznať sa na ihrisku. Zostal nám tréner Teo Hojč, tým pádom nám zostal aj systém, ktorým sa budeme prezentovať, skonštatoval rodák z Považskej Bystrice."

"Očakávania sú každým rokom vyššie. Samozrejme, aj ja čakám sám od seba viac. Budem o rok skúsenejší a budem sa snažiť splniť svoju úlohu v tíme.Teraz sa bude chcieť každý tím proti nám vytiahnuť, keďže sme úradujúci majster. My pôjdeme od zápasu k zápasu. Budeme sa chcieť zlepšovať a gradovať formu smerom k play off. Tam sa už môže stať čokoľvek, " vyjadril Krajčovič svoj názor k cieľom v novej sezóne a dodal: "Neviem, či liga bude silnejšia alebo slabšia. Na to je ešte veľmi skoro. Určite zamrzí odstúpenie Košíc a Karlovky. Každopádne si však myslím, že liga bude tento rok vyrovnanejšia.

K úlohe kapitána sa stavia svedomito a chce pomôcť klubu k ďalším úspechom. "Som na to pripravený. Je to pre mňa česť a zároveň veľká zodpovednosť. Dúfam, že sa mi podarí viesť tím správnym smerom," dodal Krajčovič na záver pre klubový web basketballevice.sk.


Ďakujeme za vaše názory