Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

BK Levickí Patrioti
81:78
(22:14, 17:25, 24:14, 18:25)
MBK Rieker Komárno
TH: 26/20 – 13/7, Fauly: 22 – 25, Trojky: 7 – 11, Rozhodovali: Brziak, Lukáč, Turček

BK Levickí Patrioti:

Krajčovič a Pita po 11, Ste. Davis 10, Benjamin 9, Bojanovský 7 (Council 13, Gačeša 12, Žiak 8, Jeftič 0)

MBK Rieker Komárno:

Delič 24, Brooks 16, Stojanov 12, Miloševič 6, Goodman 4 (O'Reilly 6, Hunter 4, Jankovič 2, Hlivák 0)

Teo Hojč, tréner Levíc: „Momentálne je to ťažké, keďže sme v procese. Vedeli sme to pri podpisovaní nových hráčov. Na palubovke sú minúty, úseky, kedy vyzeráme chaoticky. Ako keby nevieme, kde sa postaviť. Je to však pravda, ešte to nemáme v krvi. To isté platí v ofenzíve a defenzíve. Aj keď nie sme v najlepšej fazóne, tak sme zápas dokázali vyhrať. To je dôležité. Verím, že v správnom čase zapadnú veci na správne miesto. Všetko sa dá dokopy, hráči budú vedieť, čo majú robiť a budú sa poznať. Niektoré momenty zápasu neboli vôbec zlé, hlavne v tretej štvrtine obrana, pohyb lopty a dobre sme išli do protiútokov. Musíme sa postarať o mnohé veci, Komárnu sme dovolili priveľké množstvo útočných doskokov a mali sme veľa strát. Na tom musíme určite popracovať, ak chceme byť serióznym družstvom.“
Vincent Council, hráč Levíc: „Bolo to náročné derby stretnutie. Derby zápasy sa vždy odohrávajú v úplne inej intenzite. Celkovo si však môžeme z tohto súboja zobrať veľa, sme totiž nový kolektív. Ideme od zápasu k zápasu. Je to proces, ktorý sa postupne zlepšuje.“
Miljan Čurovič, tréner Komárna: „Hrali sme s najväčším favoritom ligy, úradujúcim majstrom, víťazom pohára a s družstvom, ktoré má najlepšieho trénera v lige. Sme radi, že sme dokázali odohrať s nimi vyrovnanú partiu. Dúfam, že naša forma pôjde hore.“
Ladislav Stojanov, hráč Komárna: „Vedeli sme, proti komu hráme. Mali sme za sebou psychicky ťažké zápasy, z ktorých sa musíme nejako pozbierať a posunúť sa ďalej. Presne pred týmto stretnutím sme si povedali, že ideme viac bojovať, sústrediť sa viac na obranné a útočné veci. Podľa mňa to aj vyšlo, snažili sme sa. Odišiel nám začiatok tretej štvrtiny, podobne ako v niektorých zápasoch, sme aj tentoraz zle vstúpili. Potom sme sa pozbierali, snažili sme sa otočiť. Po trojke sme stiahli na dva body, ale hneď na to nám kontroval Krajčovič trojkou. Už bolo málo sekúnd do konca, to je už ťažšie. Tento zápas však beriem pozitívne pre nás, ideme sa posúvať ďalej.“