Novinky - 04.05.2019 14:07

Levice chcú zvrátiť semifinálovú sériu, hlásia staronovú posilu

Zdroj: sita, huste.tv

Basketbalistov Levických Patriotov delí iba jedna prehra od ukončenia sezóny. V semifinálovej sérii najvyššej slovenskej súťaže vedú ich súperi z Prievidze 3:1 na zápasy a v nedeľňajšom piatom zápase môžu rozhodnúť o svojom postupe do finále, kde na svojho súpera už čaká bratislavský Inter. Obhajcovia titulu z Levíc však neskladajú zbrane a chcú ešte vývoj v sérii obrátiť.

Vedenie tímu sa netradične uprostred play-off rozhodlo urobiť zmeny v kádri. Žlto-zelený dres si už nenavlečie americká dvojica Dwayne Benjamin a minimálne najbližší zápas ani Vincent Council, do družstva sa naopak vrátil Lawrence Alexander. Levičanov nepotešila najmä strana Benjamina, ktorý počas aktuálnej sezóny patril k lídrom tímu.. V posledných týždňoch ho trápili zranenia, pre ktoré mali jeho výkony ďaleko od vysokého štandardu. Dwayne sa pokúšal naskočiť aj do semifinálovej série s Prievidzou, ale problémy s chrbtom ho výrazne limitovali.

"Celú sezónu to je šialené so zraneniami. Neviem, čo sme komu urobili, ale nemáme žiadne šťastie v tomto smere. Žiaľ, Dwayne Benjamin, ktorý ukázal na Slovenskom pohári a v ďalších zápasoch svoje kvality a ako dôležitý je pre tento tím, tak mal byť náš kľúčový a rozdielový hráč, ale trápia ho problémy s chrbtom. Snažili sme sa zo všetkých síl, aby sme ho dostali naspäť, ale v poslednom zápase ste mohli vidieť, že to nebol on. Aktuálne sa nemôže ani poriadne hýbať, nie to hrať basketbal. Rozhodli sme sa tak, že Dwayne ide domov, kde sa dá do poriadku a pripraví sa na ďalšiu sezónu. Je to pre nás veľká strata," uviedol tréner Levíc Teo Hojč, cituje ho web klubu basketballevice.sk.

Vedenie klubu však rýchlo našlo náhradu a po viac ako dvoch mesiacoch sa do kádra obhajcov titulu vracia Lawrence Alexander. Skúsený playmaker sa podieľal na celkovom triumfe na Slovenskom pohári. "Museli sme reagovať. Lawrence Alexander je stále na našej súpiske, požiadali sme ho o návrat, aby nám pomohol zakončiť sezónu vo väčšej rotácii. Som šťastný, že súhlasil. Vieme, že je dobrou osobnosťou. Nemal s tým problém a za to ho rešpektujem. Neviem v akej kondícii je, neočakávam zázraky, ale určite nám pomôže v rotácii. Myslím si však, že si zaslúži akúkoľvek medailu, keďže bol s nami od začiatku sezóny,“ dodal na záver Hojč.