Novinky - 20.11.2017 14:37

Svit sa dohodol na spolupráci s Američanom Waltonom

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský basketbalový klub Iskra Svit angažoval Američana A. J. Waltona. Dvadsaťosemročný rozohrávač má za sebou pôsobenie v zámorskej univerzitnej súťaži NCAA aj v poľskej extralige. V roku 2014 sa v drese tímu Asseco Gdyňa stal najlepším defenzívnym hráčom sezóny.

"Pre A. J. Waltona sme sa rozhodli na základe jeho skúseností s európskym basketbalom. Tri roky pôsobil v poľskej lige, čo je záruka istej kvality. Veríme, že charakterovo a osobnostne zapadne do nášho tímu, čo je momentálne najdôležitejšie, čo potrebujeme. Pomôže nám zaplniť voľné miesto, ktoré vzniklo zranením Marka Radonjiča. V tejto situácii bolo nutné nájsť rýchle riešenie. Som rád, že sme sa nakoniec rozhodli pre Waltona,“ cituje trénera Svitu Michala Madzina portál basketliga.sk. Walton debutoval vo svojom novom tíme v sobotňajšom domácom zápase 13. kola slovenskej Eurovia SBL proti Karlovke, na palubovke pobudol celkovo vyše 21 minút a dosiahol 6 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie. Iskra zvíťazila 85:77.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.