Novinky - 08.12.2018 18:30

Svit uhájil domácu palubovku proti Handlovej

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

16. kolo, sobota 08.12.2018, 18:00
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
85:81
(20:20, 21:22, 25:17, 19:22)
MBK Handlová
MBK Handlová
TH: 19/13 – 9/6, Fauly: 16 – 16, Trojky: 8 – 9, Rozhodovali: Lukáč, Kiss, Sirocký

BK Iskra Svit:

Guillory 21, Avramovič 19, Washburn 14, Baldovský a Davis po 10 (Vučičevič 6, Galata 5)

MBK Handlová:

Tresač 18, Petráš 13, Čekovský 12, Mikulič 6, Halada 5 (Skouen 16, Ross-Miller 9, Kibi 2, Novysedlák 0)

Michal Madzin, tréner Svitu: "Keďže Handlová na začiatku premenila skoro všetko, čo vystrelila, tak sme hneď prehrávali o desať bodov, čo ovplyvnilo celý zápas. Dobre, že sme nespanikárili a zostali pri svojej hre, ale víťazstvo sme museli vydrieť až do konca. Takýto záver je síce krásny pre divákov, ale my sme radšej, keď vedieme o dvadsať bodov. Tesné koncovky môžu dodať sebavedomie, ale budeme radšej, ak stretnutia vyriešime skôr."
Maurizio Galata, hráč Svitu: "Úvod nebol podľa našich predstáv, ale vlastne ani celý zápas. Museli sme tvrdo bojovať, aby sme sa dostali späť do hry. Urobili sme si nejaký náskok, ktorý sme napokon aj tak stratili. Bol to veľmi náročný duel a spôsob, akým hrala Handlová, vôbec nezodpovedá jej postaveniu v tabuľke. V obrane sme sa poriadne nadreli. Môžeme byť veľmi radi, že sme zvíťazili, pretože naše výkony neboli optimálne. Takéto koncovky vždy bývajú nervydrásajúce, ale doma máme tú silu, aby sme situácie riešili správne."
Peter Torda, tréner Handlovej: "Začali sme dobre, no družstvo Svitu sa zobudilo a začalo hrať svoju hru. Oni hrajú doma výborne a nás potopili hrubé chyby. V prvom polčase sme zahodili šesť ľahkých košov a v druhom sme dvakrát stratili loptu za prenášanie. Chýbalo nám aj trochu šťastia, pretože sme ubránili posledný útok, ale Avramovič ich predsa len poslal do dvojbodového náskoku. Následne prišla naša útočná chyba a je po zápase. Mrzí nás to, lebo sme sem prišli zabojovať o víťazstvo."
Jakub Petráš, hráč Handlovej: "Proti Svitu sme očakávali ťažký súboj, pretože vieme, že doma prehrali iba raz, ale my sme to chceli zmeniť. Začali sme veľmi koncentrovane, no asi v piatej minúte nastala naša dekoncentrácia a dali nám desať rýchlych bodov. Dovolili sme im vrátiť sa späť do zápasu a naťahovalo sa to až do konca. Veril som, že v závere to dokážeme zvrátiť v náš prospech, no nepodarilo sa. Ja som tam chcel faulovať, ale keďže ma už skôr rozhodca upozornil, musel mi dať aj nešportový faul."


Ďakujeme za vaše názory