Novinky - 13.01.2019 07:30

Víťaznú sériu Svitu ukončili majstrovské Levice

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

22. kolo, sobota 12.01.2019, 18:00
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
80:83
(19:18, 20:19, 20:21, 21:25)
BK Levickí Patrioti
BK Levickí Patrioti
TH: 16/11 - 24/12, Fauly: 21 - 21, Trojky: 11 - 11, Rozhodovali: Zubák, Karniš, Kiss

BK Iskra Svit:

Guillory 21, Washburn 15, Avramovič 12, Davis 11, Galata 0 (Vučičevič 13, Kuntič 5, Gajan 0)

BK Levickí Patrioti:

Žiak 22, Gačeša 17, Bojanovský a Tomič po 10, Williams 6 (Alexander 11, Krajčovič 7, Bachan a Davis 0)

Michal Madzin, tréner Svitu: "Bol to súboj o druhé miesto v tabuľke, čo každého motivuje na maximálny level. Bol to veľmi ťažký zápas s nasadením na vysokej úrovni. Žiaľ, nepokryli sme ich strelcov, pričom nešlo o hráčov, ktorí by to nevedeli. Bol to však výborný zápas v super atmosfére, ku ktorej pomohli oba fanúšikovske tábory."
Tomáš Gajan, hráč Svitu: "Zápas bol bojovný, ale prehra nás veľmi mrzí. Mňa o to viac, že mi spoluhráči vytvorili množstvo voľných pozícií, no nepremenil som ich. Dovolím si tvrdiť, že aj to je dôvod, prečo sme prehrali. Jednoznačne som to mal dať. Už pred stretnutím som vedel, že asi dostanem veľa priestoru, pretože jeden z našich najlepších hráčov Stanislav Baldovský je chorý. Zrejme bolo na mne vidieť aj trému, ale na to sa nedá vyhovárať. Táto skúsenosť mi ukázala veci, na ktorých musím pracovať, takže som rád, že mi tréner dal šancu, aj keď som sám zo seba sklamaný."
Teo Hojč, tréner Levíc: "Keď hrajú dva dobré tímy ako sme my a Svit, tak to aj vyzerá. My sme mali možno trošku viac šťastia, takže sme zápas dotiahli do víťazstva. Bolo to však dobré stretnutie z oboch strán a diváci sa mali na čo pozerať. Naša liga má úroveň napriek tomu, že mnohí tvrdia, že nemá. Som spokojný, že sme vyhrali a ukázali iný charakter ako v stredu s Komárnom. Moji chlapci ukázali, že na to stále majú."
Milan Žiak, hráč Levíc: "Super zápas pre diváka, ale pre nás hráčov až tak nie. Takéto tesné koncovky už dobre poznám. Môže sa stať kadečo. Veď aj teraz, Maco Galata doskočil tú šestku a už som sa mi vynárali spomienky na prehry v posledných sekundách. Som rád, že sme to zvládli a šťastie sa k nám priklonilo aj vo Svite. Triafali sme kľúčové koše, padalo nám to z diaľky. Pre náš systém je veľmi dôležité, aby sa strelci chytili, ale dôležitá bola aj obrana."