PP&TV RAJ Žilina - 10.01.2018 22:30

Inter potreboval na triumf v Žiline až predĺženie

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste, SBL

24. kolo, streda 10.01.2018, 18:00
PP&TV Raj Žilina
PP&TV Raj Žilina
94:102
(24:20, 15:27, 27:17, 21:23 - 7:15)
Inter Bratislava
Inter Bratislava
TH: 17/8 - 21/10, Fauly: 20 - 19, Trojky: 12 - 10, Rozhodovali: Šarišský, Matejčík, Pipíška

PP&TV Raj Žilina:

Wright 26, Holcomb 15, Merešš a Rožánek po 12, Ďurana 2 (Skvašik 16, Onwenu 11, Ďuriš 0)

Inter Bratislava:

Baťka 28, Vlahovič 23, Barač 18, Matovič 17, Kozlík 6 (Nuhanovič a Rančík po 5, Grznár a Ondruš 0)

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Ako tím sme podali výborný výkon, chýbala mu len víťazná bodka, víťazná strela v riadnom hracom čase, lebo v závere sme mali k dispozícii posledný útok. Všetci hráči, ktorí počas zápasu prišli na palubovku, odviedli mimoriadny výkon, za čo im ako tréner ďakujem. Musíme však rešpektovať kvalitu súpera, jeho hráči si v závere zachovali chladnú hlavu a uplatnili skúsenosti, najmä Baťka s Vlahovičom, ktorí sa postarali nielen o predĺženie, ale v ňom aj rozhodli o víťazstve Interu."
Roman Skvašik, hráč Žiliny: "V treťom zápase pod vedením nového trénera sme mali opäť nádejnejší herný prejav, ako v predchádzajúcich zápasoch. Proti veľmi silnému Interu sme sa dokázali dostať do laufu, aj preto, že sme cítili, že dobre bránime, aj preto, že nám padali dôležité koše a držali sme s Interom otvorenú hru až do konca. Naša hra sa zlepšuje každým tréningom, verím, že čoskoro sa premietne aj do výsledkov."
Oliver Vidin, tréner Interu: "Máme za sebou ťažký zápas, v ktorom sme v závere uplatnili skúsenosti. Chýbal nám druhý rozohrávač Mrviš, aj Bulatovič, ale bojovali sme a predĺženie sme zvládli lepšie. V zápase sa ukázal charakter tímu, gratulujem mojim hráčom. Žilina ukázala sympatický a bojovný výkon, vidieť, že pod skúseným trénerom ide výkonnostne nahor."
Marek Kozlík, hráč Interu: "Vedeli sme, že Žilina je doma nepríjemný súper a nesmieme ju podceniť. Spočiatku sa nám nedarilo podľa predstáv, nepresne sme zakončovali, dlhé minúty to bol z našej strany taký upracovaný výkon. V závere riadneho času i v predĺžení rozhodli naše skúsenosti, snažili sme sa hrať pod kôš, oni volili ťažké strely a zápas sme rozhodli v náš prospech."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.