Novinky - 19.12.2017 12:21

Trénerské rošády v Žiline, návrat trojice Američanov

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský basketbalový klub PP & TV RAJ Žilina opäť privítal v kádri trojicu Američanov Waltera Wrighta, Brandona Conleyho a Brandona Holcomba. Tí museli takmer pred mesiacom opustiť mužstvo a vrátiť sa do zámoria, keď im chýbali dokumenty pre trvalý pobyt na Slovensku. Wright a Holcomb budú pripravení zasiahnuť už do najbližšieho zápasu v stredu proti Karlovke, Conley by mal byť k dispozícii koncom budúceho týždňa. Všetci traja patrili ku kľúčovým postavám Žiliny. Dovedna v priemere dosahovali 51 z 80 bodov v zápasoch svojho tímu.

"Podarilo sa vybaviť pre hráčov národné víza. Šlo o pilotný projekt, takže to nebolo jednoduché. Sme radi, že to vyšlo, bude to prospešné pre všetky kluby rôznych športov. Najmä sme ale radi, že sa vrátili naši overení, kvalitní hráči," uviedol na oficiálnom klubovom webe generálny manažér Ondrej Šoška.

V Žiline sa udiali aj zmeny na trénerských postoch. V pozícii hlavného kouča skončil Maroš Moravčík, ktorého nahradil Richard Uhrina. Asistovať mu bude Peter Mühlberger namiesto doterajšieho Miroslava Futa. "Máme v klube viac trénerov, chceli sme dať šancu ďalším, aby sa ukázali. Maroš Moravčík je nádejný tréner, ktorý má budúcnosť. Momentálne ho nahradí Richard Uhrina ako hlavný tréner a Peter Mühlberger ako mentor a asistent," vysvetlil Šoška.


Ďakujeme za vaše názory