Novinky - 31.10.2019 06:30

15 trojok Žiliny proti Prievidzi! 7 z nich dal TENTO mladý Slovák

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: Martin Pohanič/Huste

V dohrávke 6. kola SBL na seba narazili basketbalisti Žiliny a Prievidze. Kým domáci si chceli udržať neporaziteľnosť na vlastnej palubovke, hostia z Hornej Nitry museli pred zápasom riešiť iné starosti. Tím pre záznam v trestnom registri opustil Američan Troran Brown. Toho už proti Žiline nahradil skúsený Bosniak Zlatko Jovanovič.

6. kolo, streda 30.10.2019, 20:00
BK Slávia Žilina
98:82
(22:16, 32:22, 25:18, 19:26)
BC Prievidza
TH: 11/9 - 14/12, Fauly: 16 - 18, Trojky: 15 - 8, Rozhodovali: Zubák, Šarišský, Karniš 750 divákov.

BK Slávia Žilina:

Rožánek 30, Jeftič 15, Dickson 11, Tot 10, Špaleta 0 (Sapp 17, Merešš 11, Hoferica a Podhorský po 2, Ďuriš a Turza 0)

BC Prievidza:

Durmo 15, Gačeša 14, Guillory 11, Johnson 6, Majerčák 0 (Delič 16, Jovanovič 14, Antoni 4, Mokráň 2)

Stretnutie sa od začiatku vyvíjalo podľa žilinských nôt. Domácim padala do koša jedna strela za druhou a Prievidza sa len ťažko držala v ich závese. Najväčšiu zásluhu na dvojcifernom polčasovom vedení mali predovšetkým Rožánek so Sappom. Druhý menovaný sa po zmene strán síce bodovo odmlčal, slovenský rozohrávač ale v streleckom koncerte pokračoval naďalej. Za všetko hovoria jeho čísla na konci duelu: 7 premenených trojok z 10 pokusov, 30 bodov, 8 doskokov a 6 asistencií. Nebolo to však len o Rožánkovi.

Hostia mali problém aj so žilinským nasadením, agresivitou a bránením trojkovej streľby. V obrane im nemožno uprieť snahu, na rozbehnutú Žilinu to však v stredu skrátka nestačilo. Zverenci Ivana Kurillu hrali kolektívne, rýchlo si posúvali loptu a Prievidzu držali na dištanc prakticky celých 40 minút. Po zaslúženej výhre 98:82 im tak v tabuľke stále patrí skvelé 2.miesto.