Novinky - 10.11.2018 21:30

Lučenecký záverečný kŕč. Svit otočil duel a získal cenné dva body

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

9. kolo, sobota 10.11.2018, 18:00
BKM Lučenec
BKM Lučenec
88:92
(22:22, 25:22, 25:17, 16:31)
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
TH: 21/15 - 18/16, Fauly: 19 - 19, Trojky: 11 - 8, Rozhodovali: Zubák, Brziak, Sirocký

BKM Lučenec:

Jacobs 15, Pipíška 12, Griffin 9, Vukovič 5, Vranjes 4 (Shelton 29, Agusi 11, Sarna 3)

BK Iskra Svit:

Avramovič 29, Guillory 20, Washburn 17, Davis 12, Baldovský 4 (Galata 6, Vučičevič 4)

V súboji deviateho kola Slovenskej basketbalovej ligy zvíťazili basketbalisti Svitu na palubovke Lučenca 92:89. Iskra sa ziskom dvoch bodov posunula v tabuľke na tretie miesto.

Rudolf Jugo, tréner Lučenca: "Zápas sme mali výborne rozohraný, vyhrávali sme takmer počas celého stretnutia, no v záverečných minútach sme opäť zlyhali. Súperovi sme pustili otvorené trojkové zakončenia, ktoré úspešne zakončovali. Naopak, my sme chceli rozhodovať z nepripravených trojkových pokusov. Rozhodla koncentrácia, ktorá nám veľmi chýbala. Mysleli sme si, že už zápas vyhráme a stal sa opak. Škoda, aj takýmto spôsobom sa dá prehrať vyhratý zápas."
Duke Shelton, hráč Lučenca: "Napriek tomu, že som dal možno najviac bodov a podal slušný výkon, na súpera to nestačilo. Počas zápasu nemyslím na seba, ale na spoluhráčov a tí mi pomohli. Hrali sme počas celého duelu dobrý basketbal, viedli sme o 14 bodov. Boli sme už asi unesení výsledkom, to sa nám pred koncom zápasu vypomstilo. Zápas by sme mali hrať až do posledného hvizdu rozhodcov. Musíme sa vrátiť k svojej hre s pozorným bránením, doskakovaním a presným zakončením. Inak zápas nevyhráme."
Michal Madzin, tréner Svitu: "Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali po takom obrate. Bolo neskutočné, čo naši chlapci dali do hry v poslednej štvrtine. Aj napriek tomu, že boli extrémne vyťažení, dokázali sa vyžmýkať do posledných síl. Výkon počas väčšiny zápasu nebol taký, aký vieme podať. Boli sme šťastnejší a víťazstvo sme zobrali v posledných sekundách. Sme extrémne spokojní s výsledkom, s hrou musíme popracovať."
Saša Avramovič, hráč Svitu: "Bol to veľmi ťažký zápas. Vedeli sme, čo na nás čaká. Lučenec hrá na domácej pôde veľmi dobre. Súperovi sme nechali príliš veľa možností na skórovanie. Myslím si, že k výhre nám pomohlo najmä posledných päť minút. Musíme sa sústrediť na každú drobnosť, ktorú tréner povie. Výhra v Lučenci je pre nás veľmi dôležitá. Ďakujem spoluhráčom aj realizačnému tímu za výkon. Podali sme viac než stopercentný výkon."


Ďakujeme za vaše názory