Inter kolektívnejším výkonom slávil úspech nad majstrovskými Levicami

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

Inter Bratislava
79:72
(19:16, 21:15, 18:15, 21:26)
BK Levickí Patrioti
TH: 19/14 – 11/6, Fauly: 15 – 18, Trojky: 5 – 10, Rozhodovali: Fuska, Bartoš, Gacík

Inter Bratislava:

Bulatovič a Smith po 15, Barač 14, Baťka 13, Skinner 12 (Mrviš 4, Abrhám a Fusek po 3)

BK Levickí Patrioti:

Davis 19, Tomič 9, Williams 8, Bojanovský 6, Žiak 4 (Gačeša 14, Krajčovič 10, Alexander 2)

Basketbalisti Interu Bratislava uhájili prvé miesto v tabuľke, keď zdolali obhajcov titulu z Levíc 79:72.

Bratislavský tím výborne vstúpil do stretnutia, keď rýchlo vyhrával 7:0, Patrioti sa dotiahli, ale Inter im opäť ušiel. Rovnako to bolo aj v ďalšom priebehu zápasu, keď hostia bojovali, ale domáci si vždy ustrážili dostatočný náskok. Negatívom kvalitného stretnutia bola slabá divácka návšteva. Na Pasienkoch bolo zhruba len šesť stoviek priaznivcov.

Rozhodla naša agresivita. Sme spokojní, že sme zvládli zápas aj bez nášho prvého rozohrávač Jamesa Kinneyho, Bulatovič odohral už druhýkrát po sebe vynikajúci duel. Zomkli sme sa po nešťastne prehranom dueli v Komárne. Tri štvrtiny som bol veľmi spokojný s našou obranou, na konci nám trochu dochádzali sily a Leviciam padli trojky. Tiež som rád, že sme mali len šesť stratených lôpt, čo je dobrá vizitka. Vidím progres na našom tíme,“ hovoril tréner domácich Oliver Vidin.

Svoj pohľad pridal aj kouč Levíc Teo Hojč. „Bol to dobrý, tvrdý zápas na úrovni play-off. Trošku mi vadilo, že sme v prvom polčase nebránili tak ako predchádzajúce dva zápasy. Po zmene strán to bolo lepšie, mali sme problém zastaviť Arika Smitha, ktorý je výborný v hre jedna na jedna. Chceli sme ho odstaviť tímovo, čo sa nám nepodarilo. Na budúce sa musíme na neho lepšie pripraviť. Som rád, že sme sa nezlomili, dva či trikrát sme sa vrátili do stretnutia, čo ukázalo charakter nášho tímu.“