Novinky - 14.04.2019 08:30

Prvým semifinalistom Inter, Spišiakom nedal šancu ani v treťom zápase

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

3. zápas štvrťfinále, sobota 13.04.2019, 18:00
Inter Bratislava
Inter Bratislava
115:76
(38:21, 22:17, 29:15, 26:23)
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
TH: 25/21 – 9/4, Fauly: 16 – 20, Trojky: 12 – 10, Rozhodovali: Lamoš, Turčin, Bartoš - konečný stav série 3:0, Inter postúpil do semifinále

Inter Bratislava:

Skinner 20, Abrhám a Smith po 14, Kinney 10, Baťka 6 (Barač 19, Perkovič 12, Fusek 9, Kuffa 5, Kozlík 4, Bulatovič 2, Mrviš 0)

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Florveus 15, Juríček 13, Antoni 12, Rocca 10, Presutti 8 (Krajňák a Rákai po 8, Židzik 2, Korfanta 0)

Aramis Naglič, tréner Interu: "Sme realisti, takýto stav série sme očakávali. Rešpektujeme Spišskú Novú Ves, ale kvalita je na našej strane. Myslím si, že hráme dobrý basketbal a rytmus našej hry je veľmi vysoký. Nie je ľahké proti nám hrať, čo sa ukázalo v týchto troch zápasoch. Máme teraz týždeň na trénovanie a prípravu, uvidíme kto bude našim súperom v semifinále. My však určite bude pripravení."
Michael Fusek, hráč Interu: "Spokojnosť. Myslím si, že sme mali dobrú prípravu, čo sa odzrkadlilo v zápasoch. Spravili sme si v úvode náskok, potom sa to už iba udržiavalo. Hlavné bolo zamierať sa na to, aby sme si vytvorili náskok. Sú tam hráči, u ktorých sa dá predpokladať, čo budú robiť, keďže nemajú veľkú rotáciu. Snažili sme sa na nich pritlačiť v útoku, vedeli sme, že ich je menej a nebudú robiť toľko faulov. Je to aj dôkaz toho, že sme v každom zápase dali viac ako 100 bodov."
Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: "S výsledkami nie je spokojnosť, to je jasné a hovorí to jasnou rečou. Ja som spokojný s dvadsiatimi minútami domáceho zápasu, hralo sa v dobrom tempe a bolo to vyrovnané. To je presný obraz toho, čo sme s Interom s našou rotáciou dokázali uhrať. To bol náš strop. Čo sme tu predviedli v poslednom zápase základnej časti, to bol vrchol nášho basketbalu. Basketbal je krutý v tom, že kvalita sa prejaví v každej sekunde a na každom mieste palubovky. Inter má oveľa väčšiu kvalitu ako my, to je reálny stav basketbalu v Spišskej Novej Vsi. My sa musíme otriasť a rozmyslieť si, čo ďalej. Mali sme však hrať tak, aby sme neskončili na ôsmom mieste a neišli na Inter. S každým sa dá hrať, Inter je však pri všetkej úcte k ostatným súperom, niekde inde. Viem posúdiť, že ich obrana niekde inde, keď som videl všetky družstvá. Nik nedokázal vytvoriť taký tlak."