Novinky - 27.04.2019 20:15

Žlto-čierni krok od finále, Svit deklasovali o neuveriteľných 66 bodov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

3. zápas semifinále, sobota 27.04.2019, 18:00
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
114:48
(26:9, 30:10, 32:18, 26:11)
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
TH: 5/4 – 3/2, Fauly: 10 – 13, Trojky: 16 - 6, Rozhodovali: Fuska, Ženiš, Turčin, stav série – 3:0

BK Inter Bratislava:

Skinner 14, Barač a Baťka po 11, Kinney 10, Abrhám 6 (Kozlík 17, Fusek a Perkovič po 13, Mrviš 8, Kuffa 7, Bulatovič a Páleník po 2)

BK Iskra Svit:

Guillory 12, Washburn 11, D. Davis 9, Vučičevič 7, Gajan 3 (Bizub 6, Galata a Ščavnický 0)

Suverénnym krokom kráčajú hráči Interu Bratislava za účasťou vo finále Slovenskej basketbalovej ligy, svoju víťaznú sériu natiahli aj v tretej semifinálovej konfrontácii so Svitom a v sérii vedú 3:0 na zápasy.

Aramis Naglič, tréner Interu: "Síce sme zvíťazili, ale necítim nič po takomto zápase. Je ťažké takto hrať. Nie je to dobré pre nikoho – ani pre nás, ani pre Svit, ani pre basketbal. Škoda, že taký zápas sa prihodí v semifinále. Ale čo už? Máme náš plán, vyhrávame 3:0 a chceme rozhodnúť sériu už najbližšie vo Svite. Potom uvidíme, s kým budeme hrať. Toto bude už zajtra zabudnuté."
Tomáš Mrviš, hráč Interu: "Všetko šlo podľa našich predstáv. Chceli sme si aj niečo vyskúšať. Sviťania prišli v užšej zostave, prišlo ich menej. Myslím si, že sme si výhru zaslúžili, odovzdali sme sto percent. Mohli sme si vyskúšať aj nejaké nové veci pre budúcnosť. Treba spraviť už len posledný krok, ktorý býva najťažší, ale ja verím v našu silu."
Michal Madzin, tréner Svitu: "Prišli sme v zdecimovanom stave. Nádej na vzdor zhasla po pár minútach a Inter mal celý zápas v rukách. Na nič sme sa nedokázali zmôcť, ale myslím, že to má svoj dôvod. A ten treba hľadať v tom, ako sme pricestovali."
Tomáš Gajan, hráč Svitu: "Veľmi ťažký zápas už len z toho pohľadu, v akej zostave sme pricestovali do Bratislavy. A tí hráči, ktorí prišli, vôbec neboli fyzicky ok – viacerí boli chorí či zranení. Ale aspoň sme bojovali ako tím a to je podstatné. Výsledok možno vyznieva tak, ako sa na semifinále nepatrí. Mrzí nás to z pohľadu našich fanúšikov, ale fakt sme robili, čo bolo v našich silách. Naozaj nás to mrzí, ale dúfam, že doma predvedieme diametrálne odlišný výkon."