Novinky - 15.10.2019 19:25

Rýchly návrat basketbalového reprezentanta

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: huste/basketliga

Vedenie úradujúceho šampióna SBL Interu Bratislava sa po sérií zranení hráčov v podkošovom priestore rozhodlo reagovať. Bratislavčania ešte pred štartom Európskeho pohára FIBA angažovali do tímu skúseného reprezentanta Richarda Körnera. Inter preňho bude už v poradí piatym klubom z našej najvyššej basketbalovej súťaže. Kuriozitou je, že ešte v máji stál Körner v drese Prievidze vo finále práve proti svojim novým spoluhráčom.

Jeho návrat na Slovensko je ale pomerne prekvapivý. Körner sa totiž pred sezónou upísal českému Brnu, v ktorého drese však vydržal len 3 zápasy. Okolnosti náhleho odchodu slovenského krídelníka objasnil generálny manažér Brna Filip Jimramovský.Odchod Richarda nás veľmi mrzí, keďže sme mali s týmto hráčom uzatvorený dlhodobý kontrakt a zapadal do klubovej koncepcie. Žiaľ pre náš klub, v utorok prišla Richardovi ponuka z Interu Bratislava, ktorý využil výstupnú klauzulu v zmluve. Chcel by som sa týmto Rišovi poďakovať za odvedenú prácu pre náš klub a za celú organizáciu mu popriať len to najlepšie do budúcna.”

V Bratislave očakávajú, že 28-ročný Slovák nahradí pod košom zraneného reprezentačného kolegu Michaela Fuseka, ale aj bývalého hráča Handlovej Michala Čekovského, ktorému taktiež maria úvod pôsobenia v Interi zdravotné ťažkosti.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora