KB Košice - 18.11.2017 19:55

Košičania nedali na Spiši šancu domácim ani v jednej štvrtine

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

13. kolo, sobota 18.11.2017, 18:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
68:98
(16:29, 21:25, 15:24, 16:20)
KB Košice
KB Košice
TH: 13/8 – 23/15, Fauly: 19 – 15, Trojky: 4 – 9, Rozhodovali: Šarišský, Gacík, Životský

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Nzege 30, Majerčák 16, Ninkovič 4, V. Bulatovič a Krajňák po 2 (Bennett 9, Lenárt 5, Kobulnický, Korfanta a Osvald 0)

KB Košice:

Marič a Stamenkovič po 20, Fletcher 16, Pilčevič 10, Körner 9 (Sedmák 16, Baldovský 6, Židzik 2, V. Djordjevič a Matys 0)

Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: "Neviem, či sme niečo niekomu urobili alebo je to nejaká kliatba. Už v úvode sa nám zranil Bulatovič, ktorý sa v prvom zápase ukazoval v dobrom svetle. Divákom sme ponúkli to, na čo kvalitou máme. Hostia sú na tom neporovnateľne lepšie, ak striedali, prišla na ihrisko rovnaká kvalita. Spokojný som s výkonom Nzegeho, ktorý nás bodovo držal a konečne zahral dobre aj Bennett. Naopak, sklamal ma Ninkovič, ktorý ako keby ani nebol v hale. Zápas sa hral vo výbornej atmosfére, k čomu prispeli oba fankluby."
Erich Korfanta, hráč Spišskej Novej Vsi: "V prvom polčase sme dokázali držať s Košicami ako–tak krok, no po prestávke sa ukázala kvalita hostí. Mňa teší, že som opäť odohral nejaké minúty. Určite to mohlo byť aj lepšie, ale budem sa snažiť zlepšovať."
Miljan Čurovič, tréner Košíc: "Veľmi dobre sme sa pripravili na tento zápas a pricestovali sme s plným rešpektom. Vždy je tu výborná atmosféra, v Spišskej sa hrá ťažko. Ťažili sme z toho, že sme výborne do stretnutia vstúpili a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili."
Stanislav Baldovský, hráč Košíc: "Splnili sme všetky trénerové pokyny, vyvarovali sme sa chýb. Domáci síce majú sériu prehier, ale hlavne doma vedia byť nebezpeční. Dobre sme si vypomáhali v obrane, premieňali sme otvorené strely a napokon zaslúžene dominovali."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.